Facebook Google+ Twitter

Katie Holmes wróciła do Kościoła katolickiego

Katie Holmes po rozstaniu z, należącym do sekty scjentologów, Tomem Cruisem, wróciła do Kościoła katolickiego.

Katie Holmes/ wikipedia / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Katie_Holmes33-letnia aktorka, która pochodzi z rodziny praktykujących katolików z Ohio, od dłuższego czasu wiodła spór ze swym mężem nie tylko o majątek, ale przede wszystkim o to, aby ich jedyna córka, Suri, wychowała się w wierze katolickiej.

Holmes, która przez 5 lat należała do sekty, obecnie zapisała się do parafii katolickiej pw. Franciszka Ksawerego. Parafia mieści się na Manhattanie w Nowym Jorku.

Były mąż Katie Holmes, 50-letni Tom Cruise, należy do sekty od około 20 lat, od czasu swego odejścia z Kościoła katolickiego. Pragnął, by ich jedyna córka wychowywała się w placówce sekty, na co nie zgadzała się Holmes.

Kościół Scjentologiczny założył w 1954 roku w USA były pisarz science fiction, podróżnik i wpływowy biznesmen Ron Hubbard (1911-86). Do sekty należą miliony ludzi na świecie, m. in. Tom Cruise i John Travolta. Od kilku lat znana jest także w Polsce, ale nie jako Kościół Scjentologiczny. Działa na zasadzie stowarzyszenia wolontariuszy, zajmujących się m.in. uchodźcami.

Główna siedziba sekty mieści się w Bostonie. Liczy 8-11 mln członków, zrzeszonych w 6 tys. zgromadzeń w 159 krajach. Działalność sekty jest zakazana (bądź bardzo ograniczana) w wielu krajach, m.in. w Niemczech i we Francji" - donosi franciszkanska3.pl.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie za dużo w tekscie użyto słowa ,,sekta,, ? To bardzo duży związek wyznaniowy, nie zdelegalizowany i działajacy w wielu krajach. Obrzydzanie go przez użycie słowa sekta jest manipulacją czytelnikami. Sam nie lubię scjentologów, bo robią ,,wodę z mózgu,, tak jak i innne sekty w tym kościół katolicki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że bardziej sensacyjny jest ten drugi wątek, a mianowicie to że udało jej się wyrwać z sekty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.