Facebook Google+ Twitter

Katie Melua: wciąż wschodząca gwiazda muzyki niebanalnej

Wydana w listopadzie ubiegłego roku płyta "PIece by Piece" Katie Meluy bije rekordy popularności na świecie. Także w Polsce znajduje coraz większe uznanie, o czym świadczy 2. miejsce w rankingu OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży).

okladka płyty Call Off The SearchNie wyróżniające się niczym teksty, powtarzające się melodie, monotnia, przeróbki starych, znanych utworów, kaleczenie uszu - oto obraz tego, co ostatnio wysyłane jest w eter radiowy. Szczęśliwy ten, kto odnalazł w muzycznym odmęcie kojącą i ambitną muzykę. Szczęśliwy ten, kto odnalazł twórczość Katie Meluy. Jest ona dowodem na to, że istnieją jeszcze artyści, którzy chcą dać muzycznemu światu coś naprawdę od siebie.

Kariera tej 21-letniej gruzinki zaczęła się w Wielkiej Brytanii, gdzie została "odkryta" przez producenta i kompozytora Mike'a Bott'a. Dzięki jego pomocy piosenkarka zadebiutowała w 2003 roku płytą "Call Off The Search", która szybko zdobyła tytuł platynowej. Sukces z 2003 roku powtórzył się również teraz, za sprawą singla "Nine milion bicycles" promującego drugie wydawnictywo Meluy.

Dziś możemy wsłuchiwać się w kolejny, niezwykły singiel - "Spiders web". Ten nastrojowy, liryczny i oryginalny album został zachowany w blusowo-jazzowej tonacji. Niezwykły głos piosenkarki, przy akompaniamencie doskonałej muzyki (najczęściej gitary lub fortepianu), emanuje wręcz całą gamą emocji. Zbierają sie one już w trakcie pierwszych sekund każdego z utworów i zawsze osiagają swój punkt kulminacyjny. Dla kogoś, kto zna język angielski, dodatkowym walorem są teksty. Niebanalne, ambitne. Katie Melua jest takim typem muzyka i twórcy, którego należy poznać dokładnie i ze szczególną uwagą.

Płyta zasługuje na najwyższą ocenę. Oby tylko ta młoda gwiazdka nie wpadła w sieć komercji, ale tworzyła prawdziwe uczucia i prawdziwą, godną podziwu muzykę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.