Facebook Google+ Twitter

Katolicka rewolucja on-line

Wielu jest zdania, że Kościół nie umie funkcjonować we współczesnym świecie, a kanały przekazu, jakimi stara się dotrzeć do wierzących, są przestarzałe. On sam zaś nie widzi potrzeby zmiany. Czy aby na pewno?

19 grudnia o godz. 20, przed ekranami komputerów zebrała się grupa prawie 90 osób (w tym także zamieszkałych za granicą) chcących wysłuchać na żywo prelekcji biblisty ks. dr. Krzysztofa Napory SCJ, dotyczącej „Kryzysów w Księdze Rodzaju”. Uczestnicy spotkania nie pozostawali bierni, zadawali pytania i na bieżąco prowadzili dyskusję na czacie. Po raz pierwszy w Polsce użyto tak innowacyjnego narzędzia w celach duszpasterskich. To historyczny moment dla naszego Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent" - stwierdził jego koordynator ks. Grzegorz Piątek SCJ.

Duszpasterstwo Talent, wychodząc naprzeciw potrzebom wiernych, stara się wypracować metody, które pozwolą na docieranie ze słowem Bożym w sposób adekwatny do współczesnych czasów. Umożliwią prowadzenie Nowej Ewangelizacji. - Nic nie zastąpi spotkania z Bogiem w sakramentach, ani z drugim człowiekiem, na przykład przy okazji organizowanych przez duszpasterstwo spotkaniach i rekolekcjach. A jednak spotkanie on-line może zainspirować do ciekawych przemyśleń. Na dzisiejszym spotkaniu, chcieliśmy spojrzeć na kryzys nie jak ekonomiści, ale jak ludzie wiary. Biblista, ks. dr Krzysztof Napora SCJ ukazał nam, że kryzys (ten szeroko rozumiany), to nic nadzwyczajnego. Sytuacja trudna jest dla nas wyzwaniem, a jednocześnie zachęca nas do większego zaufania Bogu - podkreśla ks. Grzegorz.

- Najważniejszym jednak, obok stosowania nowych metod, jest angażowanie jak największej liczby podmiotów - przede wszystkim osób świeckich. Oni także muszą poczuć się współodpowiedzialni za Ewangelię. Przełamujemy bariery przestrzeni. W tym spotkaniu wzięli udział także ci, którzy nigdy nie uczestniczyli w spotkaniu duszpasterstwa przedsiębiorców. Bo albo mieli za daleko, lub brakowało czasu. A może się bali? Być może zachęci ich to do przybycia na przykład na organizowane przez nas spotkania rekolekcyjne - dodawał ks. Grzegorz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.