Facebook Google+ Twitter

Katolicka wspólnota już się trzęsie

Coraz częściej widzimy, że polska Wspólnota się trzęsie ze strachu, z powodu możliwości utraty swoich owieczek. Ostatni wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego wręcz zszokował hierarchów polskiego Kościoła. Czy to początek odpływu owieczek?

 / Fot. Katedra Kaliska
Eksperci związani z Kościołem zaczęli już krzyczeć, że ta decyzja jest zagrożeniem dla autonomii Kościoła. Polski Episkopat przyjął ten wyrok z niedowierzaniem, bo jak można w tak katolickim kraju, przy takiej dużej większości, wydawać takie wyroki? Jak NSA może nakazać proboszczom odnotowanie w księdze chrztu każdej osoby która wystąpiła z Kościoła katolickiego?

Polski Episkopat w trosce o udowodnienie, że w Polsce wierni stanowią jeszcze większość, robi wszystko by utrudnić proces apostazji oraz odnotowania ubytku każdego wiernego. Do chwili obecnej nawet po dokonaniu aktu apostazji, wierny jako człowiek ochrzczony w dalszym ciągu "istnieje na etacie" polskiego Kościoła. Polityka Kościoła jest prosta, gdyż chrzest udziela się osobom bez pytanie się ich o świadome wyrażenie woli, natomiast gdy takie wyrażenie woli opuszczenia Kościoła występuje już świadomie, nie uznaje się tego faktu.

Dlaczego Kościół katolicki nie stosuje zasad ustanowionych nie tylko przez Boga Ojca, lecz również przez naśladowanie Syna Bożego? Ewangelia według św. Łukasza mówi wyraźnie; "Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano mu imię Jezus, którym je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie (Matki). Gdy potem upłynęły dni oczyszczania według Prawa Mojżeszowego, Przynieśli je do Jerozolimy, aby przedstawić Panu .., ponieważ zgodnie z tym, co jest napisane w Prawie Pańskim; "Każdy pierworodny potomek męski zostanie uznany za poświęconego Panu" (Łk,2,21-22,25).

Stosując to prawo Boga Ojca, i naśladując Jezusa, każdy potomek męski powinien być obrzezany, a każda kobieta po 40 dniowym okresie oczyszczenia, winna udać się do świątyni po to, by jej pierworodny potomek został przedstawiony Panu. Należało też złożyć ofiarę zgodną z wypowiedzią Prawa Pańskiego. Jezus zaniesiony do świątyni nie był chrzczony, lecz został tylko przedstawiony Panu, i dopiero po chrzcie otrzymanym od Jana, Bóg ogłasza go swoim Jedynym Synem. Jezus którego Jan ochrzcił był już dorosłym, (co znaczy świadomym) około 30 letnim człowiekiem.

Czy nie należy zadać sobie pytania; Dlaczego Kościół nie stosuje przykazań Boga Ojca i nie naśladuje Jezusa? Czy dlatego, że Kościół prawo Boże uzupełnia ciągle prawem swoich Watykańskich sług, dopasowujących Prawo Pana, do coraz nowych potrzeb Kościoła katolickiego?

Cdn.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (53):

Sortuj komentarze:

Panie Darku!
Bardo często słyszę to zdanie, że „w naszej kulturze wyznawane są wartości chrześcijański”. Znacznie gorzej jest jednak z odpowiedzią na pytanie, jakie to są te wartości chrześcijańskie i czym się różnią od innych wartości? Podobno wartości chrześcijańskie są lepsze, a nawet najlepsze od innych. W Polsce jak twierdzi Episkopat wierni stanowią ponad 90 procent społeczeństwa. Czy to nie znaczy, że w Polsce powinien być Raj? Co z tego, że chrześcijanie posiadają okrojony Dekalog, skoro go nie przestrzegają? Dlaczego chrześcijanie wybrali z Dekalogu tylko te a nie inne 10 Przykazań?
Dwa razy brałem udział w obrzędach zwanych Dziadami, a tak podobnymi pod pewnymi względami do naszych Zaduszek. Dlaczego katolicy tak bardzo wyśmiewają się z Dziadów, skoro jest tak dużo podobieństw, a Dziady to już starosłowiańskie święto zmarłych, obchodzone gdy w Polsce nie słyszano jeszcze o chrześcijanach. Zaduszki obchodzimy tylko raz, natomiast Dziady obchodzone są dwa razy, raz po Wielkanocy i drugi raz w Zaduszki.
Więc w czym lepsza jest kultura chrześcijańska od innych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Darku, mądre słowa. Tylko, że ja zamieniłbym Twoje słowo "wiara" na słowo "życie" i wtedy podpisuję się pod tym, co stwierdziłeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie nie znizajmy się do poziomu dyskusji genderystow. Panie Leszku, wynajęcie te same wartości a pan doszukuje się jakichś różnic. pamiętajmy że w naszej kulturze wyznawane są wartości chrześcijańskie. Wwiara nie polega na klepaniu paciorka ale na życiu zgodnie z wartościami danej wiary. Pamietajmy, predzej przez ucho igielne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie!
Spowiedź to pana osobista sprawa, ja jednak zapytałem po co Pan się spowiada? Czy uważa Pan że wyklepanie paru Zdrowasiek odpuszcza winy i już nie trzeba przepraszać ani tego co się obraziło, ani naprawić ewentualnej szkody? Czy po spowiedzi czuje się Pan np. lepszy ode mnie, bo Panu grzech odpuszczono a mnie nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku!
Czy Pan nie odczuwa wyrzutów sumienia? Jeżeli zrobi Pan coś źle czy nie jest Panu żal? Czy jeżeli zrobi Pan coś źle lub kogoś obrazi to nie naprawi pan szkody lub nie przeprosi? W tym wypadku niczym się nie różnimy od wierzących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Leszku po co chodzę to jakby nieco osobista sprawa, natomiast ani Pan ani ja na pewno w stosunku do siebie obiektywni być nie potrafimy i to właśnie chciałem w poprzednim wpisie przekazać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Leszku, w tym aspekcie to nawet wierzący jest w lepszej sytuacji od osoby niewierzącej, ponieważ ten ostatni nie ma takiego zaplecza, które nazywa się u wierzących "żalem za grzechy czy skruchą". Pan i ja nie mamy tej instancji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie!
To po co pan chodzi do spowiedzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Leszku, co tam komu się kumuluje a co jest odpuszczane tego żaden z nas raczej nie wie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie!
Wie Pan jaka jest różnica między nami? Zasadnicza, ponieważ moje grzechy się kumulują, natomiast pańskie co tydzień mogą być odpuszczone. Nawet jeżeli tak samo będziemy grzeszyć, to ja do Nieba pójdę z całym bagażem grzechów, a Pan może iść niewinny. Sądzi Pan, że Bóg na Sązdie Ostatecznym nasze takie grzechy osądzi inaczej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.