Facebook Google+ Twitter

Katolicy...... na ulicy !

Jak każdego roku, koncert z cyklu „Katolicy na ulicy" zagości w Gdańsku na ul. Długi Targ przy Zielonej Bramie. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje".

Plakat informujący o spotkaniu. Fot. Karolina Hermann / Fot. Karolina HermannPierwsza taka akcja uliczna odbyła się w roku 1999 w związku z przygotowaniami do wizyty Ojca Świętego na Wybrzeżu. Od tamtego czasu stała się pewnego rodzaju tradycją - co roku w okresie letnim starano się ją przeprowadzać w różnych miejscowościach województwa gdańskiego. Z czasem wydarzenie stało się kulminacyjnym momentem Uroczystości Bożego Ciała. Każdego kolejnego roku w festynie uczestniczy od kilkuset do kilku tysięcy osób. Młodzi chrześcijanie głoszą Ewangelię przez taniec, muzykę, modlitwę, i śpiew i radość.

Tegoroczna impreza odbędzie się 3 czerwca 2010 roku w Gdańsku na Długim Targu przy Zielonej Bramie. Początek o godz. 17.00 przy Zielonej Bramie. Tematem spotkania jest RADOŚĆ.

W latach ubiegłych podczas koncertów z cyklu „Katolicy na ulicy” występowali miedzy innymi: Arka Noego, Mieczysław Szcześniak, Armia, Houk, New Live M., 2 Tm 2,3, Maleo Reggae Rockers, Deus Meus, Sal Solo, Piotr Rubik i inne. Spotkaniu na Długim Targu towarzyszyły konkursy biblijne, plastyczne, muzyczne i literackie dla dzieci i młodzieży.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia "Katolicy na ulicy" mieszkańcy trójmiasta zaproszeni są do przeżywania radości chrześcijańskiej. Radości, która jest owocem obecności Ducha Świętego. To niepowtarzalna szansa, by zatańczyć na Długim Targu.

W programie również: taniec, śpiew, świadectwa, modlitwa za miasto. Wystąpi Grace Gospel Choir, I.N.D oraz Diakonia Muzyczna Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje”.Każdego roku w Boże Ciało na Długim Targu w Gdańsku odbywa się wielki festyn rodzinny. Fot. Karolina Hermann / Fot. Karolina Hermann

Program
17.00 Początek przy Zielonej Bramie TANECZNY BLOK RADOŚCI
18.30 Koncert Grace Gospel Choir
19.30 Koncert I.N.D akustycznie

Przyjdź i zatańcz na Długiej

Źródło: snegdansk.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

proponuje przyjść, zobaczyć i ocenić...
a jeśli komuś za daleko bo nie mieszka na północy - na youtubie są filmy z lat ubiegłych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Re: @Magdalena Campestris

Niesprawiedliwym byłoby przypisywanie mi słów, których nie napisałem.To przecież Pani wprowadziła je: "to tak, jakby napisać, że..."
Oczywiście, ma Pani prawo do osobistej, wywołanej moją prywatną opinią, refleksji.
Chętnie poznam Pani opinię - choćby na temat, "jak przez śpiew można głosić"; nie tylko zresztą "jak", ale przede wszystkim CO głosić?
Czym jest ta śpiewana Dobra Nowina?

Oczywiście sprawa, czy ktoś jest chrześcijaninem, czy nim nie jest - to rzecz niezwykle delikatna. Łatwo wzbudzić ognistą polemikę.
Moim skromnym zdaniem owa przynależność do chrześcijan zależy nie tyle od osobistych odczuć czy deklaracji danej osoby czy grupy, co od naśladowania Chrystusa - mistrza chrześcijan. Także w ewangelizacji - głoszeniu Dobrej Nowiny.
Wszak sam przestrzegł: "Nie każdy, kto do mnie mówi "Panie, Panie' ..." (Mateusza 7:21-23) > http://biblia.apologetyka.com/read/?numbered=1&strongs=0&format=0&q=Mat+7%3A21-23&bible=wh&bible=bt&bible=bw&bible=ns&showrefs=0&polish=1&footnotes=0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ to tak jakby napisać, że osoby które biorą udział w takich akcjach na co dzień nie są chrześcijanami, a jedynie od święta. Jest to bardzo niesprawiedliwe. Polecam przyjść na taką akcję i zobaczyć jak przez śpiew można głosić Dobą Nowinę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Re: @Arkadiusz Chmielowiec

Jak sądzę, komentarz mój był wystarczająco przejrzysty.
Wspomniałem o charakterystycznej cesze pierwszych chrześcijan, jaką była osobista działalność kaznodziejska każdego z nich.
Zwróciłem na nią uwagę, ponieważ artykuł napomykał wprost o "akcji ulicznej", "festynie" czy "imprezie" - równocześnie nazywając ją 'głoszeniem Ewangelii'.
Nie ośmielam się pytać autorki artykułu, 'po co go napisała' - byłby to co najmniej nietakt. Po prostu wyraziłem swoje zdanie na temat ewangelizacji.
Sądzę, że i Pan, panie Arkadiuszu, mógłby wyrazić w tej sprawie swoją opinię.
P.S.
Dostrzegam, że Pańska poufałość jest niemal... zaskakująca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedni piszą, inni nie piszą, jedni piszą po coś, inni po nic, jedni są aniołkami inni nie są....Nieprawdaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedni gloszą bardziej drudzy mniej. Jedni tak inni inaczej. Jedni rozumieją więcej inni mniej. Drudzy czują więcej niż inni.
Jedni są po to inni po tamto. A Ty po coś to napisal aniolku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy pełnym szacunku dla osób biorących udział w opisywanym wydarzeniu, jak i dla ich niewątpliwie szczerych intencji - nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jest ono przejawem "chrześcijańskości akcyjnej".
Łatwiej bowiem przeprowadzić "akcję", "happening" - niż przez całe życie, dzień po dniu, składać świadectwo swej wiary na sposób Chrystusowy.
W relacji napisano: "młodzi chrześcijanie głoszą Ewangelię przez taniec, muzykę, modlitwę, i śpiew i radość."
Można by zapytać, kto będzie głosił przez głoszenie?
Kto 'per pedes apostolorum' (> http://sentencje-lacinskie.frui.pl/p/Per_pedes_apostolorum.html ) poniesie Dobrą Nowinę od drzwi do drzwi, kto z Biblią w ręku odpowie na szczere pytania ludzi dotyczące ich duchowych zmagań?
Można by też zapytać, czy tak należy sobie wyobrażać działalność chrześcijańskiego zboru z pierwszego wieku - czy głównym przejawem ich religijności był taniec, muzyka i śpiew?
Mi osobiście kojarzy się taki taneczny korowód z wyznawcami religii wschodnich.

Rzecz jasna, prawdziwie wierzący, oddany Bogu chrześcijanin jest człowiekiem radosnym, umiejącym się pośmiać, pośpiewać, potańczyć.
Jego radość jednak wypływa ze znajomości prawdy o Bogu i Jego zamierzeniu oraz świadomości, że swoim postępowaniem przynosi się swemu Stwórcy chlubę i sprawia przyjemność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.