Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23006 miejsce

Katowice Airport: terminal A rozbudowany. Czas na nowe połączenia

Nowa przeszklona fasada, dach podwieszany na linach. Tak wygląda terminal A po modernizacji na lotnisku Katowice-Pyrzowice. - To kolejny etap naszego planu inwestycyjnego - mówi Artur Tomasik, prezes spółki zarządzającej Katowice Airport.

Fasada zmodernizowanego terminalu A / Fot. Sara SerafinNa lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze realizuje największy w historii Katowice Airport paragram inwestycyjny. Kolejnym jego etapem było oddanie do użytku zmodernizowanego terminalu A. - W sumie powierzchnia terminalu zwiększyła się o 1000 m kw. Modernizacja pozwoli nam na lepszy komfort i obsługę pasażerów. Także powierzchnia dla kontroli bezpieczeństwa została powiększona - tłumaczy Artur Tomasik.

Odnowiony terminal zyskał nową fasadę budynku, a także dach zawieszany na linach. - Trzeba przyznać, że wygląd terminalu to bardzo nowoczesna bryła. Bryła na miarę naszych czasów - dodaje Tomasik. A nowy terminal to nie jedyna nowość na katowickim lotnisku.

Nowa pomoc nawigacyjna D-VOR/DME / Fot. Dawid SerafinDo dyspozycji oddano także nową radiolatarnię D-VOR/DME. Dzięki temu urządzeniu bezpieczeństwo startów i lądowań samolotów będzie jeszcze wyższe niż dotychczas. - Montaż tego urządzenia nie jest w żaden sposób związany z Euro. To efekt wieloletniego planu inwestycyjnego - tłumaczy Krzysztof Banaszek, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, odpowiedzialnej za inwestycje. Tutaj powstanie nowy pas startowy / Fot. Sara Serafin

A nowych inwestycji na w najbliższym czasie ma być sporo. Najpóźniej do końca I kwartału 2013 roku zakończy się budowa nowej płyty postojowej i modernizacja drogi kołowania. W planach jest też budowa nowego pasa startowego i wieży kontroli lotów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.