Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27075 miejsce

Katowice: Babciowo, Dziadkowo i… jasełkowo

Przedstawienie jasełkowe zaprezentowały „Żabki” z Miejskiego Przedszkola Nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach swoim babciom i dzidkom zaproszonym z okazji ich kalendarzowych świąt.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Żłobek, Dzieciątko, Maryja i Jozef, trzej królowie, pastuszkowie i kolędy na Dzień Babci i Dziadka? A dlaczego nie? Każda okazja jest dobra, aby pokazać sceniczne umiejętności maluchów. Tym bardziej, że wcześniejsza premiera nie mogła dojść do skutku przez choroby dziesiątkujące zespół aktorów. To nie Teatr Narodowy, tu o dublerów niełatwo!
Babcie i Dziadkowie przebyli tłumnie, pewnie mając w uszach okolicznościowe orędzie Pary Prezydenckiej, nie bacząc na szklankę na jezdniach i kolizje liczone przez śląskich policjantów na setki. Niektórzy, aby dojechać do Katowic na godzinę 10. wyruszyli z domów już około 7. Ale wszystkim szczęśliwie udało się dotrzeć do celu. Na drzwiach witało ich czerwone ogromniaste serce z napisem "Witamy Kochane Babcie i Dziadki. Zapraszamy!"
 / Fot. Adam K. Podgórski
Było, było, na co popatrzeć – zapewniamy, jako weterani – oglądacze widowisk przedszkolnych.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Najpierw dzieci, w towarzystwie pań: Danki, Izy, ani i Patrycji pięknie nas pozdrowiły. Wspólnie, przy zapalonej świecuszce przekazaliśmy sobie dmuchnięciem pocałunki, odśpiewaliśmy piosenkę „Podajmy sobie ręce”.
 / Fot. Adam K. Podgórski
No i wreszcie niecierpliwie oczekiwane clou programu, rzeczone jasełka. Odgrywane z teletem, przejęciem i… drobnymi wpadkami. Goście mogli klaskać, fotografować, „kamerować” do woli ukochane wnuczki i wnuczusie.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Po przedstawieniu Babcie i Dziadkowie otrzymali i pięknie wyklejone i namalowane życzenia, musieli odgadnąć z „cieni” wizerunki wnucząt. Zostali wspaniale ugoszczeni kawą, herbatą i kompotem oraz mnóstwem łakoci.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Przedszkolny teatr nie zamierza próżnować. Niebawem widowisko obejrzą również rodzice.
 / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.