Facebook Google+ Twitter

Katowice będą miały swoją Strefę Rodzica

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-25 17:16

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka powstanie specjalna przestrzeń dla rodziców

Po gorącym przyjęciu w Lublinie, Białymstoku i Łodzi, ogólnopolski program społeczny Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom zawitał do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. W planach jest stworzenie kącików zabaw dla dzieci oraz komfortowego pokoju socjalnego dla rodziców. Uroczyste otwarcie planowane jest na pierwszą połowę grudnia.

Ogólnopolski program społeczny Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom to inicjatywa firmy Budimex SA, której celem jest tworzenie w szpitalach odpowiednich warunków umożliwiających rodzicom towarzyszenie choremu dziecku. Akcja ma także wymiar edukacyjny, gdyż promuje ideę ciągłego uczestnictwa rodziców w procesie powrotu do zdrowia małych pacjentów. Kolejna, czwarta już edycja programu odbędzie się w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Od samego początku program wspiera znana aktorka, a zarazem ambasadorka przedsięwzięcia – Agnieszka Grochowska.

Katowicka Strefa Rodzica powstanie na oddziale Chirurgii i Urologii już w pierwszej połowie grudnia. Niebawem rozpoczną się prace remontowo-aranżacyjne, które obejmą przystosowanie oddziałowej kuchni w wygodny pokój socjalny dla rodziców oraz stworzenie kolorowych kącików, z których korzystać będą dzieci oraz ich opiekunowie. Zakupione zostaną także składane łóżka dla rodziców, chcących spędzić noc na oddziale. Radości z powstającej Strefy Rodzica w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka nie kryła Dyrektor Naczelna placówki, Pani dr n. biol. Barbara Wawrzeńczyk-Anders:

Bardzo mnie cieszy, że zauważono, jak istotna dla samopoczucia dzieci przebywających w szpitalu jest obecność ich rodziców. Dotyczy to zwłaszcza oddziału takiego jak chirurgia i urologia, gdzie najmłodsi pacjenci potrzebują wsparcia oraz bliskości swoich opiekunów niemal przez cały czas. Dlatego z radością przyjęłam wiadomość o utworzeniu Strefy Rodzica w naszym szpitalu.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Trafiają do niego dzieci z województwa śląskiego oraz regionów sąsiadujących. Na samym oddziale Chirurgii
i Urologii hospitalizuje się rocznie około 3000 dzieci.

Katowicki szpital to kolejna placówka w Polsce w której powstanie Strefa Rodzica. Do tej pory program był realizowany w Dziecięcym szpitalu klinicznym im. Antoniego Gębali (Lublin), Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. L. Zamenhofa (Białystok) i Centrum Zdrowia Matki Polki (Łódź). Duże zainteresowanie programem sprawiło, że już w nadchodzącym roku w innych polskich miastach powstaną kolejne Strefy Rodzica.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie www.strefarodzica.budimex.pl.
(Dawid Cierocki)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.