Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28781 miejsce

Katowice: Bezdomni zabili kompana

W Katowicach śląscy kryminalni zatrzymali piątkę bezdomnych. Troje z nich odpowie za zabójstwo innego bezdomnego. Pozostała dwójka usłyszała zarzut niepowiadomienia o zbrodni policji.

32-latek został zaatakowany w kanale ciepłowniczym gdzie cała szóstka razem mieszkała. / Fot. KMP KatowiceZaledwie 24 godziny zajęło katowickim policjantom rozwiązanie zagadki zabójstwa 32-letniego bezdomnego, którego zmasakrowane zwłoki znaleziono zakopane w lesie na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie pięć osób -dwie kobiety oraz trzech mężczyzn. Wszyscy to bezdomni i mieszkańcy kanału ciepłowniczego na terenie Doliny Trzech Stawów. Ofiara również była bezdomna, co więcej zamieszkiwała ów kanał wspólnie ze swoimi oprawcami.

Policyjni technicy i patolog idą na oględziny znalezionych zwłok bezdomnego. / Fot. KMP KatowiceO makabrycznym mordzie (choć doszło do niego w miniony piątek -16 kwietnia) policjanci poinformowali dopiero dzisiaj. Asp. sztab. Jacek Pytel, rzecznik prasowy katowickiej policji tłumaczy, że to z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa. Już w momencie znalezienia zwłok 32-latka i po przeprowadzeniu wstępnych oględzin policyjny patolog nie miał najmniejszych wątpliwości, że zabójców było... kilku. Wskazywały na to ślady ujawnione na zwłokach. Dobę później okazało się w jak brutalny sposób mężczyznę pozbawiono życia.
Część rzeczy należących do ofiary zabójcy spalili usiłując zatrzeć ślady. / Fot. KMP KatowiceSprawcy swoją ofiarę zaatakowali w kanale. Motywem były nieporozumienia pomiędzy bezdomnymi. Zaczęło się niewinnie -od sprzeczki. Chwilę później doszło do rękoczynów i zabójczego finału. -Pomiędzy zabitym a jednym z zatrzymanych mężczyzn doszło do kłótni. Potem włączyły się do niej jeszcze kolejne dwie osoby. W trakcie awantury ofiara kilka razy została uderzona w głowę najprawdopodobniej łopatą -relacjonuje Pytel. Rannego mężczyznę sprawcy wyciągnęli z kanału i tuż przy włazie dobili go nożem. Zwłoki przeciągnęli kilkanaście metrów od kanału, do lasu i tam zakopali. Zabójcy starali się zatrzeć ślady. -M.in. spalili część rzeczy, które należały do ofiary -mówi policjant.

Wśród oskarżonych o zabójstwo mężczyzny jest 36-letnia kobieta. / Fot. KMP KatowiceBezpośredni sprawcy mordu to dwaj mężczyźni -31 i 34-latek oraz 36-letnia kobieta. Cała trójka usłyszała zrzut zabójstwa i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Dwie pozostałe osoby 28-letni mężczyzna i 24-letnia kobieta na razie nie trafili za kratki, bo w zbrodni udziału nie brali, a jedynie się przyglądali. Za niepowiadomienie policji o dokonanym zabójstwie grozi im do trzech lat więzienia. Trójka zabójców za kratkami może spędzić resztę swojego życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ehhhh jak tak mozna :(((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariusz, tak znaleźli dom i to na długie lata. 3 posiłki dziennie, opieka medyczna i prawie "komfort" ale szkoda że za nasze podatki. Wolałbym żeby moje podatki poszły na hospicja, szpitale i Domy Dziecka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to chyba już znaleźli dom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.