Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16064 miejsce

Katowice budują wielkie serce z klocków LEGO dla WOŚP!

W związku ze zbliżającym się XVIII Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizatorzy finału odbywającego się w Katowicach postanowili zaskoczyć nas ciekawą inicjatywą. Właśnie zaczęli budować wielkie serce z klocków LEGO!

Budowa serca w początkowej fazie / Fot. Marian BąkOd czwartku na pasażu katowickiego centrum handlowego "Supersam" budowane jest rekordowej wielkości serce z klocków lego. Jest to nie byle jaka inicjatywa, bo serce składać będzie się z blisko 12 tysięcy klocków w kolorze żółtym i czerwonym. Po ukończeniu ukaże się nam budowla w kształcie kwadratu o bokach 150x150 cm. W czwartek o godzinie 13 rozpoczęła się budowa, pierwsze klocki położone zostały przez Panią Martę Kopańczak (dział marketingu LEGO Polska) oraz Panią Małgorzatę Anders (agencja Kontakt Plus). Przy początkach powstającej konstrukcji byli również managerowie zespołów muzycznych biorących udział w niedzielnym koncercie z okazji finału WOŚP - Krzysztof Bergier (Black Orange) oraz Jakub Kondzielnik (Liberty).

Plany całej konstrukcji zostały opracowane przez znanego konstruktora zajmującego się Edward Baberski konstruktor i projektant serca prezentuje projekty budowli. / Fot. Marian Bąkbudowlami z klocków LEGO, pana Edwarda Baberskiego mającego na swoim koncie wiele podobnych budowli.

Byliśmy na miejscu i rozmawialiśmy z pomysłodawcami akcji. Skąd w ogóle wziął się pomysł zbudowania serca z klocków LEGO? O całej akcji opowiedziała nam krótko Pani Marta Kopańczak z LEGO Polska.

"Firma LEGO często wspiera wszelkiego rodzaju akcje charytatywne, organizuje także zabawy dla dzieci, i w tym przypadku zapraszamy wszystkich do wspólnego budowania serca. Całość zajmie ok. 2 dni. Serce wystawimy na aukcję z której cały dochód przekażemy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczymy że ta inicjatywa pomoże fundacji w osiągnięciu celu jakim jest pomoc chorym dzieciom."

Krzysztof Bergier manager zespołu Black Orange popiera inicjatywę nie tylko pod kątem koncertu który odbędzie się już w Niedzielę:

Krzysztof Bergier (Black Orange) podczas budowy wielkiego serca z klocków LEGO. / Fot. Marian Bąk"Uważam że inicjatywa organizatorów katowickiego finału WOŚP i firmy LEGO jest strzałem w dziesiątkę. Każda forma pomocy Wielkiej Orkiestrze jest jak najbardziej wskazana, natomiast ta jest dodatkowo wyjątkowo efektowna. Liczę, że serducho sprzeda się za naprawdę dużą sumę pieniędzy."

Wielkie serce zostanie zaprezentowane podczas niedzielnego finału WOŚP w Katowicach zaczynającego się o godzinie 13 oraz zostanie wystawione na licytację z której całkowity zysk zostanie przekazany fundacji Jurka Owsiaka. Podczas katowickiego finału wystąpią na scenie ulokowanej przy ul. Piotra Skargi zespoły muzyczne pochodzące ze śląska.

Po południu:
Off Kultura (Mysłowice)
Grafit (Siemianowice Śląskie)
Pierwszy Wariant (Chorzów)
3 Kluski Śląskie (Tychy)
Outline (Katowice)

Wieczorem:
Black Orange (Zabrze)
Liberty (Katowice)

Oprócz występów artystycznych zaplanowano również pokaz pirotchniczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.