Facebook Google+ Twitter

Katowice: Co wynika z kawałka chodnika?

Katowicka Fundacja Lex Civis zorganizowała I Piknik Samorządności Obywatelskiej na Osiedlu Witosa. Impreza nosiła tytuł: Mój jest ten kawałek chodnika i co z tego wynika.

 / Fot. Adam K. PodgórskiByła ona fragmentem realizowanej w Katowicach, trzeciej edycji Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej. W rozleglej sali katowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 rozłożono 21 stoisk prezentujących oferty i dorobek rozmaitych instytucji i organizacji pozarządowych.

- Chcemy pokazać, że tu, na Załężu, tu na Osiedlu Witosa, wiele się dzieje, tylko nie wszyscy o tym wiedzą – przekonuje Ewa Dudkiewicz, prezeska Fundacja Lex Civis. – Teraz wszyscy będą wiedzieli.

Była więc strefa KAWAŁEK PORAD, a w niej informacje i porady prawne udzielane przez Forum Pokrzywdzonych przez Państwo z Gliwic i Fundację Lex Civis.

 / Fot. Adam K. PodgórskiW strefie o nazwie KAWAŁEK OBYWATELSKI zaprezentowało się Biuro Pełnomocnika RPO z Katowic, radni Miasta Katowice, Rada Jednostki Pomocniczej nr 8, katowicka Straż Miejska z pokazem technik interwencji, Polskie Stowarzyszenie Ubezpieczenia Społecznego Oddział Śląsko-Dąbrowski, Fundacja Viribus Unitis i Regionalne Centrum Wolontariatu.

Podczas pikniku podsumowano akcję „Zostań Czyimś Oknem na Świat” oraz wręczono nagrody przyznane uczestnikom Turnieju o Tytuł Mistrza Wiedzy Samorządowej.

 / Fot. Adam K. PodgórskiW obszarze nazwanym KAWAŁEK SĄSIEDZKI rozstawiły stoiska Miejska Biblioteka Publiczna, szkoły - ZSO nr 7 i XV LO, stowarzyszenia: Akcent i FAON, ZHP Hufiec Katowice oraz załęski Młodzieżowy Dom Kultury.

Był też KAWAŁEK DOBREGO SMAKU, a w nim Fundacja Godne Życie z Dąbrowy Górniczej, Warsztaty Terapii Zajęciowej Promyk i Unikat, PTTK z Baildona, Śląski Klub Pentangue Carbon, Wojownicy 5. Wymiaru i Klub Rampa.

 / Fot. Adam K. PodgórskiNie zabrakło poczęstunku grochówką z kotła, ugotowaną przez Spółdzielnię Socjalną Rybka, w której swego czasu stołował się premier Donald Tusk oraz rozlicznymi kołoczami, kawą, herbatą i słodyczami.

Atmosferę umilały występu zespołu „ Bez Zapowiedzi” i Gościa Specjalnego - Iroxany.
Zobacz zdjęcia z imprezy "Mój jest ten kawałek podłogi i co tego wynika"
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.