Facebook Google+ Twitter

Katowice: Czeskie klimaty w Hospodzie

W restauracji Hospoda w Katowicach odbyło się przedświąteczne spotkanie w czeskim klimacie, na które zaproszono dziennikarzy i przedstawicieli agencji turystycznych.

 / Fot. adam podgórskiAnna Gruszczyńska z Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego - CzechTourism przedstawiła zróżnicowaną i atrakcyjną ofertę zimowa Republiki Czeskiej. Zapowiedziała również wiele innych atrakcji całego sezonu 2013.

Na amatorów zimowych sportów i rekreacji czeka przebogata baza turystyczno-sportowa, szczególnie w Karkonoszach, w tym ponad 50 ośrodków narciarskich. Latem sieć doskonałych campingów.

 / Fot. adam podgórskiOfertą specjalną jest szlak „Dziedzictwo Duchowe Moraw i Śląska”, z niezliczoną ilością kościołów i innych obiektów sakralnych. Szczególnie polecany w 1150 rocznice misji Cyryla i Metodego.

Zaprezentowane uczestnikom spotkania przewodniki i foldery cechuje wysoka klasa edytorska. Wszystkie przy tym są napisane także po polsku.

W Hospodzie nie zabrakło wyśmienitego czeskiego piwa i poczęstunku. Wśród serwowanych z serdecznością dań był talerz wybornych serów, krajanych i plecionych, wędzonych i nie wędzonych, hermelina i utopenec oraz przesłodkie ciasto miodowe. Do tego wyśmienite piwo pilzneńskie lane na cztery sposoby, miedzy innymi w wersji mliko, šnyt i hladina. Amatorzy mocniejszych trunków mogli posmakować śliwowicy Jelinka.

W obecności gości gospodarze odsłonili naścienna panoramiczna fotografię okolic Ostrawy.

Wśród przybyłych rozlosowano nagrody niespodzianki: bilet lotniczy do Pragi, pobyt w hotelu w Harrachovie i wstęp do Muzeum Kapeluszy w Novym Jicinie.

 / Fot. adam podgórski / Fot. adam podgórski / Fot. adam podgórski / Fot. adam podgórski / Fot. adam podgórski / Fot. adam podgórski


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.