Facebook Google+ Twitter

Katowice: Członkowie gangu wyłudzali ubezpieczenia komunikacyjne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-05 13:43

Akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej odszkodowania komunikacyjne trafił do Sądu Okręgowego w Katowicach. Prokuratura oskarżyła w sprawie 41 osób, w tym sześciu policjantów.

Jak poinformował Mariusz Łączny z katowickiej prokuratury okręgowej, zarzuty dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw ubezpieczeniowych, a także poświadczania nieprawdy w dokumentach i posługiwania się nimi. Policjanci usłyszeli ponadto zarzuty przekroczenia uprawnień i przyjmowania korzyści majątkowych.

Gang sfingował kilkadziesiąt kolizji, a potem wyłudził od towarzystw ubezpieczeniowych kilkaset tysięcy złotych - dodał prokurator Łączny.

Sprawa ta została wyłączona z większego śledztwa, prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach. Dotyczy ono między innymi korupcji i handlu bronią z policyjnych magazynów. Pod koniec 2008 roku do katowickiego sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie, który objął 69 osób. Zarzucono im popełnienie blisko 400 przestępstw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.