Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19171 miejsce

Katowice. "Czwórka w Wielkim Mieście" już w piątek

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Już w najbliższy piątek miła niespodzianka dla miłośników radia i Śląska. Do Katowic zawita "Czwórka w Wielkim Mieście". Zobaczmy co przygotowało Polskie Radio dla słuchaczy.

 / Fot. Materiały prasowe"Czwórka w Wielkim Mieście" to cykl akcji Programu 4 Polskiego Radia. W każdy piątek między końcem sierpnia a końcem października, Czwórka nadaje 15-godzinny program ze studia plenerowego rozstawionego w jednym z dziewięciu miast Polski. W tym tygodniu są to Katowice.

Już między godz. 6 -9 w piątek Romek Wójcik wprowadzi słuchaczy w tematykę śląską i w tajniki tamtejszej gwary. Gościem audycji będzie m.in. Irek Dudek, który opowie o jubileuszowej edycji festiwalu Rawa Blues. Słuchacze dowiedzą się również o atrakcjach w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku, a także nowego muzeum na terenach dawnej kopalni "Katowice".

O godz. 9 Patryk Kuniszewicz przedstawi przegląd prasy lokalnej, a następnie porozmawia "W cztery oczy" z gośćmi: Joanną Furgalińską, autorką słownika "Slónska godka" i Mateuszem Palentą z Ruchu Autonomii Śląska.

Na "Stację kultura" (w godz. 11 -13) zaprosi nas Kuba Kukla oraz jego goście: Mietall Waluś - lider kapeli Negatyw oraz Natalia Jakóbiec z grupy projektowej Wzorro. W programie będzie mowa o Katowicach - Mieście Ogrodów - jako kandydacie do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Reporterka Czwórki Kasia Kornet odwiedzi Centrum Sztuki Filmowej Silesia i przypomni filmy, które powstawały na Śląsku. O swoich związkach ze regionem opowie też Kazimierz Kutz, śląski reżyser.

W "Magazynie" o godzinie 13 Justyna Dżbik oprowadzi nas po ciekawych miejscach w Katowicach oraz zaprezentuje ważne dla Śląska inicjatywy. Opowie m.in. o katowickim Spodku oraz dzielnicy Nikiszowiec. Specjalne miejsce w audycji zajmie temat ulicy Mariackiej oraz odbywającej się tam właśnie akcji artystyczno-charytatywnej "Z hałdy w Himalaje" w ramach projektu "3440 metrów nad poziomem świata". Gościem audycji będzie fotograf Wojciech Kukuczka. Swoje rodzinne strony będą wspominać również Kamil Durczok oraz Abradab. A wszystko to w "Magazynie" o godzinie 13.

W "Czwartym Wymiarze" (16 - 19) Kuba Marcinowicz opowie o pierwszych w Polsce międzyuczelnianych studiach dla twórców gier komputerowych, uruchomianych wspólnie przez cztery śląskie uczelnie. Gościem będzie Tomasz Majka, jeden z autorów projektu. Słuchacze poznają też zawartość jedynego w Polsce Muzeum Nośników Danych.

O 19 w audycji "Cztery: Gramy!" Duże Pe i Filip Antonowicz zaprezentują kolejne regionalizmy - tym razem, oczywiście, śląskie. Będzie to również czas dla słuchaczy którzy to zostaną poproszeni o odpowiedź na pytanie: czym są dla nich smaki dzieciństwa?

Przez cały piątek Czwórka zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są zestawy płyt DVD i blu-ray. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi między godz. 18 a 19 w "Czwartym Wymiarze".

To nie wszystko: W plenerowym studiu radiowym Programu 4 Polskiego Radia czeka na słuchaczy również Filip "Rudanacja" Antonowicz z konkursami, animacjami i innymi atrakcjami.

Źródło: Materiały prasowe Polskiego Radia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.