Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12863 miejsce

Katowice: dzieci będą uczyć się kryminalistyki

Przed nimi zmagania edukacyjne z takich dziedzin naukowych jak: robotyka, entomologia, archeologia, czy paleontologia. W Katowicach rusza Uniwersytet Dziecięcy. I jako pierwszy w Polsce prowadził będzie dla dzieci warsztaty z kryminalistyki.

Dzieci podczas zajęć Dziecięcego Uniwersytetu / Fot. Materiały prasowe / Fot. .Pierwszy na świecie Uniwersytet Dziecięcy powstał w czerwcu 2002 roku w Niemczech. Minęło 8 lat, a na przestrzeni tych 96 miesięcy powstało ponad 100 takich uniwersytetów. Ocenia się, że w tego typu edukacji uczestniczy ponad 200 tysięcy dzieci.

Placówka w Katowicach to jeden z czternastu tego typu obiektów w Polsce. - Aby zajęcia były dla dzieci ciekawe, profesorowe, doktoranci, cały czas utrzymają studentów w napięciu. Wykłady nie wyglądają tak, jak na normalnej uczelni, gdzie profesor mówi, a studenci tylko słuchają. Tutaj profesor mówi, ale zarazem polemizuje z zadającymi mnóstwo pytań małymi studentami - tłumaczy Mateusz Ślezioński, koordynator Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Katowicach.

Cel uniwersytetów jest prosty: nauczać, ale nie tylko za pośrednictwem podręczników. Młody student poszerza swoją wiedzę poprzez praktykę, przeprowadzane doświadczenia, eksperymenty, ale także dzięki interaktywnej zabawie. Młodzi adepci będą mogli się nauczyć hodować kryształy, wyprodukują własne perfumy, zbudują prawdziwego robota, a dodatkowo wyjadą w podróż w poszukiwaniu skarbów na prawdziwych wykopaliskach archeologicznych.

Młodzi studenci z Katowic jako pierwsi w Polsce będą uczestniczyć w warsztatach z kryminalistyki. - Nie od dziś przecież wiadomo, że niemal każde dziecko w tym wieku marzy o tym, by zostać w przyszłości policjantem, detektywem, czy technikiem laboratoryjnym – wyjaśnia Ślezioński.

Zobacz w których miastach znajdują się Uniwersytety Dziecięcie: UNIKIDS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.