Facebook Google+ Twitter

Katowice: Edukacja ekologiczna po śląsku

W Leśnej Sali Edukacyjnej Nadleśnictwa Katowice odbyło się spotkanie nieformalnego zespołu ekologicznych organizacji pozarządowych z województwa śląskiego, współpracujących z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 / Fot. Adam K. PodgórskiSpotkanie zainicjował i poprowadził Jerzy Suchy, członek Rady Nadzorczej Funduszu, natomiast gościem był Rafał Adamus, wiceprezes Funduszu, który przedstawił zasady ubiegania się i udzielania dotacji na działalność proekologiczną. Dwa ostatnie lata były porą szczególną dla Funduszu, realizującego trzy wiodące zadania: ochronę przyrody i krajobrazu, profilaktykę zdrowotną i edukację ekologiczna.

 / Fot. Adam K. PodgórskiWrosła liczba organizacji pozarządowych aplikujących o środki pieniężne, natomiast wielkość tych środków, niestety, spada. Zmieniły się też zasady składania i oceny wniosków projektowych oraz rozliczania projektów. Wymagany jest wkład własny, nie mniejszy niż 20 procent kosztów kwalifikowanych zadania, co dla wielu organizacji jest barierą nie do pokonania.

 / Fot. Adam K. PodgórskiUczestnicy zapoznali się też z działaniami edukacyjnymi podejmowanymi przez Katowicach leśników, zaprezentowanymi przez nadleśniczego, Tadeusza Normana i specjalistę, Sławomira Forystka. Nadleśnictwo Katowice gospodaruje na około 14 500 lasów należących do Skarbu Państwa oraz w lasach niepaństwowych położonych w centrum aglomeracji górnośląskiej.

 / Fot. Adam K. PodgórskiUtworzona tu leśna sala edukacyjna, autorstwa Bolesława Bobrzyka, jest uznawana za wzorcowa w skali kraju. Co roku odwiedza ją 12 tysięcy zwiedzających, w przewadze uczniów śląskich szkół. / Fot. Adam K. PodgórskiPo ekspozycji i pobliskim arboretum oprowadzają „multimedialni przewodnicy”, posługujący się językiem polskim, angielskim i … śląskim.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.