Facebook Google+ Twitter

Katowice: Fałszywy policjant chciał ukraść komórkę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-04 18:22

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który podając się za funkcjonariusza policji ukradł 17-latkowi wart kilkaset złotych telefon komórkowy.

Na ulicy Wojewódzkiej mężczyzna podając się za sierżanta policji przystąpił do legitymowania 17-latka. Mężczyzna kazał pokazać mu telefon komórkowy. Gdy miał go już w ręku powiedział chłopcu, że ma zgłosić się na komisariat celem odebrania pokwitowania. Z telefonem w ręku funkcjonariusz szybko się oddalił. Chłopak pobiegł za nim, wyrwał telefon z ręki mężczyzny i uciekł.

Na ulicy Kościuszki 17-latek zauważył umundurowanych policjantów. Opowiedział im swoją przygodę, podał rysopis mężczyzny oraz kierunek, w którym się oddalił. Po kilku minutach fałszywy policjant został zatrzymany przez prawdziwych policjantów z katowickiego oddziału prewencji. Podający się za funkcjonariusz policji oszust został objęty dozorem Grozi mu 8 lat więzienia.

Zatrzymany Andrzej G. znany jest stróżom prawa. W przeszłości zatrzymywany był za podobne przestępstwa. Ostatni raz we wrześniu 2009 roku. Podając się wtedy za chorążego Żandarmerii Wojskowej okradł 17-letniego harcerza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.