Facebook Google+ Twitter

Katowice: Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2009

Od 28 do 30 sierpnia Katowice staną się jednym z najważniejszych miejsc na muzycznej mapie Polski. Wszystko dlatego, że po dwuletniej przerwie odbędzie się czwarta edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Tegoroczna edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka to nie tylko występ tradycyjnie dobranych wykonawców, oparty o to, co we współczesnej muzyce elektronicznej najciekawsze. Zaskoczy zupełnie nowe miejsce - to teren byłej kopalni węgla kamiennego „Katowice.” Leżące w samym sercu miasta budynki mogą stać się w tym roku prawdziwym rajem dla fanów progresywnych dźwięków.
Awangardowa sceneria z tajemniczymi maszynami doskonale podkreśla splot tradycji i nowoczesności. To jeden z najważniejszych wyróżników śląskiego festiwalu.
Na festiwalu zaprezentują się artyści, których płyty w ostatnich latach znacząco zmieniły scenę muzyki elektronicznej, ale nie zabraknie też debiutantów.

Dzień pierwszy


Pierwszy dzień festiwalu, to coś dla miłośników innowacyjnego hip-hopu. Po raz pierwszy pojawi się w Polsce duet Dan le Sac Vs Scroobius Pip, prezentujący mieszankę prostych rytmów, jazzujących sampli i tekstów przedstawiających współczesną kulturę i cywilizację, opisywaną przez członka grupy obdarzonego niesamowitym poczuciem humoru - Toma Waitsa.
Oprócz zespołu Dan le Sac Vs Scroobius Pip w inauguracyjnym dniu koncertu wystąpią także:

Speech Debelle - brytyjska debiutantka, której tegoroczny album został okrzyknięty jednym z największych objawień hip-hopu.
Ebony Bones - muzyka łącząca punkową prostotę i upodobanie do afrykańskich rytmów.
Pivot - zespół, którego atutami są rozbudowane kompozycje ambientu i post-rocka.


Drugi dzień imprezy


Sobota będzie okazją do zapoznania się z twórczością kilku niepodważalnych gwiazd sceny elektronicznej:

Tim Exile- uznany przez media branżowe nowym Davidem Bowie, któremu w ciągu kilku lat kariery scenicznej udało się zmienić albo i na nowo określić takie gatunki, jak drum’n’bass czy IDM (ang.Intelligent Dance Music).
Flying Lotus – amerykański DJ i producent odpowiedzialny za album Los Angeles. Wielu krytyków i komentatorów oceniło go bardzo dobrze za jego płytę, która powstała w ubiegłym roku.
Karin Andersson, która przyjedzie ze swoim najnowszym projektem – Fever Ray.

Finałowy dzień festiwalu


Ponownie czeka nas doskonała mieszanka muzyki, która potrafi porwać do tańca każdego.
Wystąpią:
Dan Deacon, który z towarzyszeniem 15-osobowego zespołu, wykona kompozycje ze swojego najnowszego albumu – "Broomst", o którym już dzisiaj mówi się, że jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do tytułu najlepszej płyty nagranej w 2009 roku.
Onra - francuski DJ sięgający po klasyczne hip-hopowe motywy i rozwiązania oraz czerpiący pełnymi garściami z muzyki Dalekiego Wschodu.

Festiwalowi towarzyszyć będą różne niespodzianki, takie jak zawody w turbo-golfa czy wycieczki po industrialnych zabytkach Śląska. Pełny plan Festiwalu można odnaleźć na stronie Festiwal Nowa MuzykaWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.