Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11178 miejsce

Katowice. I śląskie spotkanie dziennikarzy obywatelskich już za nami

22 maja, o godzinie 17, rozpoczęło się I śląskie spotkanie dziennikarzy obywatelskich w Katowicach.

Pierwsi na miejsce spotkania dotarli Paweł Kiliański oraz Barbara i Adam Podgórscy. Punktualnie o Pamiątkowe zdjęcie. Od lewej: Iza Miszczyk, Paweł Kiliański, Grzegorz Franki, Adam Podgórski i Barbara Podgórska / Fot. Karolina Krzymińskagodz. 17 do pubu Fiesta w Katowicach przyszedł Grzegorz Franki, a po chwili dołączyła również Iza Miszczyk wraz ze znajomymi.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Moim skromnym zdaniem, duszą towarzystwa został Grzegorz Franki, który opowiadał nam o swojej pracy w Sejmie RP, zaangażowaniu w działania na rzecz osób niepełnosprawnych oraz innych inspirujących pomysłach. Grzegorz pokazał nam również liczne zdjęcia z pielgrzymki do Ziemi Świętej, które zostały bardzo ciekawie i obszernie skomentowane (wszyscy uczestnicy mieli nadzieję, że w najbliższym czasie ukażą się także w Wiadomościach24.pl.

Iza od samego początku kusiła wszystkich, żeby zamówili z nią pizzę (pomimo tego, że dwie godziny wcześniej jadła obiad) i następnie podzielili ją na połowę. Niektórzy z uczestników spotkania doszli do wniosku, że w jej brzuchu musi znajdować się jakiś "mały głód", który trzeba zniszczyć za pomocą pewnego serka homogenizowanego.

Barbara i Adam Podgórscy podzielili się z nami opowieściami o swoim ukochanym mieście, Rudzie Śląskiej. Warto podkreślić, że w swoim dorobku mają kilka wydanych książek i niezliczoną ilość artykułów o różnych imprezach, wydarzeniach oraz o życiu mieszkańców Rudy. Jeden z uczestników żartobliwie stwierdził, że powinna zostać zatwierdzona ustawa, zakazująca pisania o Rudzie, bo sąsiednie miast aglomeracji są zazdrosne.

Grzegorz zaprosił wszystkich uczestników spotkania do Warszawy, żeby każdy mógł zobaczyć na żywo obrady i pracę naszego parlamentu. Wraz z Izą, długo się nad tą propozycją nie zastanawialiśmy i od razu zapowiedzieliśmy swój przyjazd na lipiec. W tajemnicy powiem, że wyjazd zostanie urozmaicony o urodziny Izy, które odbędą się najprawdopodobniej w Sali Kolumnowej, obecnie kojarzonej z posiedzeniami różnych komisji śledczych.

Każdy z uczestników, otrzymał pamiątkowy kamień, z napisem "I śląskie spotkanie DO, Katowice, 22 maja 2010 r". Grzegorz Franki również przygotował dla nas bardzo miłą niespodziankę, bez której żaden prawdziwy dziennikarz nie może się obejść.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie oraz miłą atmosferę. Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich na kolejne spotkanie, tym razem przy grillu, które najprawdopodobniej odbędzie się w czerwcu na działce Adama Podgórskiego albo Grzegorza Frankiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

No i masz... Mojemu przyjacielowi zachciało się żenić. No dobra, jego sprawa. Ale dlaczego akurat 12 czerwca??? Zatem już teraz życzę wszystkim uczestnikom II Śląskiego Spotkania Dziennikarzy Obywatelskich miłego, udanego, a przede wszystkim smacznego spotkanka:-) Następne plenerowe posiedzenie zwołam na mojej działce!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądząc po ilości komentarzy, jest spore zainteresowanie imprezą. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam wszystkich serdecznie :),

W odpowiedzi na apel Tomka Kowalskiego, który namawiał wszystkich, żeby w dzień naszego święta DO organizować lokalne spotkania, śląscy Dziennikarze Obywatelscy postanowili zorganizować... piknik przy grillu (chyba jako pierwsi w Polsce :D).

Adam Podgórski wyszedł z inicjatywą, żeby najbliższe spotkanie (12 czerwca) odbyło się na jego działce w Rudzie Ślaskiej Halembie. Dojazd tam jest bardzo łatwy, z Katowic jeżdżą autobusy nr. 177 oraz 130. Możemy również się spotkać w jakimś charakterystycznym miejscu, żeby każdy bez najmniejszych problemów dotarł na spotkanko ;).

Zapraszam do wpisywania się na listę: link

Pozdrawiam, Paweł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech... gill? :D:D:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Iza a smaczna była? :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam dziennikarzy, kolegów i koleżanki ze Śląska i Małopolski zachodniej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzięję, że w najbliższym czasie ponownie się zobaczymy ;). I to jak najszybciej :D!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Izo, Basiu, Adamie, a w szczególności Pawle: pięknie dziękuję:-) Do razu następnego i rychłego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie z Rudy Śl. :)
"Ruda Śląska reklamuje się hasłem: „Szczęśliwi ludzie mieszkają w Rudzie”
...........To chlubne wyjątki, większość miast nie robi wystarczająco wiele, by powstrzymać mieszkańców przed wyprowadzką. Efekt: w ciągu 7 lat uciekło ich blisko 700 tys."
http://www.dziennik.pl/gospodarka/article608091/Z_tych_miast_uciekaja_Polacy.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle, dziekujemy za miłe słowa. Z tą naszą Ruda, to rzczywiście jakies obłąkanie. Tylko od poczatku zeszlego roku, do 22 maja 2010 napisaliśmy 331 opublikowanych materiałów, z tego 191 (60%) dotyczyło Rudy sląskiej. Ale Ruda jest tego warta. I ci wspanali rudzianie! Pyrsk! Ku chwale Rudy Śląskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.