Facebook Google+ Twitter

Katowice: Inwestycja w tramwaje, autobusów coraz mniej.

Z tramwajów rezygnują Gliwice, ale Katowice wydadzą na ich modernizację dziesiątki milionów złotych - pisze dzisiaj "Gazeta Wyborcza".

Jak informuje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza", śląscy urzędnicy już zapowiadają, że niedługo autobus w centrum miasta będzie rzadkim widokiem. Niedawno z projektu wartego ponad 758 mln zł wycofała się Ruda Śląska. Jednym z powodów, jakie podał prezydent miasta Rudy, były Gliwice, które zrezygnowały z miejskiego transportu szynowego. Na razie w Katowicach ma ruszyć modernizacja większości linii tramwajowych w mieście. 250 mln złotych to kwota, jaką pochłoną remonty w ciągu kilku nadchodzących lat. Część kwoty będzie pochodzić z funduszy miasta, zaś reszta z dotacji unijnych i z kasy Tramwajów Śląskich. Głównym zadaniem na najbliższe lata ma być wybudowanie linii w kierunku Sosnowca.


Przy głównych wjazdach do miasta powstaną
centra przesiadkowe autobus-tramwaj


Od strony wschodniej centrum przesiadkowe będzie przy Zawodziu, od zachodniej - przy Drogowej Trasie Średnicowej na wysokości hipermarketu Auchan. Centra powstaną tam za około dwa lata. Część autobusów, które jadą z innych miast, właśnie tam zakończy kurs, a do śródmieścia nie wjedzie. Urzędnicy nie ukrywają, że tramwaje mają być ratunkiem przed zakorkowaniem centrum.

Źródło: Gazeta Wyborcza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

odgrzewane kotlety. modernizacja linii tramwajowych w Katowicach trwa już od jakiegoś czasu. Natomiast co do węzła przesiadkowego to melodia przyszłości i raczej bardzo odległej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.