Facebook Google+ Twitter

Katowice: Jutro "Ogólnopolskie Dyktando 2009"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-21 09:13

Już jutro w Katowicach prawie 1300 osób zmierzy się w "Ogólnopolskim Dyktandzie 2009". Inicjatorka konkursu, wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek z PO żartuje, że zmaganie się z ortografią z pewnością będzie dla uczestników prawdziwą torturą. Jak zaznacza, co roku teksty są bardzo trudne, wręcz "nie do napisania" bezbłędnie.

Senator Bochenek zwraca uwagę, że w tym roku w dyktandzie biorą udział także politycy prezydenci miast na prawach powiatu. Wicemarszałek zaznaczyła, że początkowo chęć udziału w zabawie zgłosiło bardzo wielu rządzących miastami, ale z czasem część z nich się "wykruszyła".

W jutrzejszym Dyktandzie można wziąć udział również za pomocą komunikatora internetowego Gadu-Gadu. Reguły gry są bardzo ścisłe, trzeba między innymi wyłączyć program automatycznie sprawdzający pisownię - wyjaśniła Krystyna Bochenek. Do tej pory chęć udziału w konkursie zgłosiło kilkanaście tysięcy osób, zainteresowani internauci mogą zgłaszać się do jutra, do godziny 11:00.

Bochenek zwróciła uwagę, że "Ogólnopolskie Dyktando" od lat niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zdaniem Krystyny Bochenek świadczy to o tym, że dla wielu osób język polski wciąż ma dużą wartość.

Początek jutrzejszego dyktanda o 11:00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe jak sprawdzą, że się wyłączyło sprawdzanie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.