Facebook Google+ Twitter

Katowice: Koniec rozprawy w sprawie Alicji Tysiąc

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-09 15:02

W Sądzie Okręgowym w Katowicach zakończyła się kolejna rozprawa w procesie w procesie z powództwa Alicji Tysiąc przeciwko redaktorowi naczelnemu "Gościa Niedzielnego" i wydawcy tygodnika.

Strony wygłosiły dziś mowy końcowe. Za dwa tygodnie ma zapaść wyrok.

Wcześniej wyjaśnienia składał Redaktor Naczelny tygodnika, ksiądz Marek Gancarczyk Tysiąc pozwała księdza Gancarczyka i wydawcę gazety - archidiecezję katowicką - za artykuły, które jej zdaniem oczerniały jej osobę. O kobiecie zrobiło się głośno, gdy Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał jej 25 tysięcy euro odszkodowania od polskiego rządu. Kobieta odwołała się do tej instytucji, gdy lekarze odmówili jej przeprowadzenia aborcji.

Naczelny Gościa Niedzielnego w wyjaśnieniach podkreślił, że dla całej redakcji tygodnika wyrok Trybunału był szokiem. Według niego wyrok ostatecznie sprowadzał się do ukarania Państwa Polskiego za to, że dana osoba czyli Alicja Tysiąc nie mogła poprzez aborcję zabić dziecka.

Alicja Tysiąc chciała usunąć ciążę, bo urodzenie dziecka mogło grozić jej nawet utratą wzroku. Po porodzie jej wzrok pogorszył się do tego stopnia, że przyznano jej pierwszą grupę inwalidzką.
Kobieta domaga się przeprosin za naruszenie dóbr osobistych i zadośćuczynienia finansowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kościół nie ma żadnego prawa do osób prywatnych i nakazywać co komu wolno czy też nie, czy obywatel państwa Polskiego nakazuje coś Watykanowi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.