Facebook Google+ Twitter

Katowice. Libacja na cmentarzu. 35 nagrobków zniszczonych

W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy zniszczyli 35 nagrobków na jednym z cmentarzy w centrum Katowic. Policjanci szukają wandali i szacują straty.

Nieznani sprawcy zniszczyli w nocy z soboty na niedzielę 35 nagrobków usytuowanych na cmentarzu parafii pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła w Katowicach. Wandale poodrywali elementy pomników, wylali wosk ze zniczy i uszkodzili płyty nagrobne. Jak ustalili policjanci, chuligani urządzili też na cmentarzu libację alkoholową.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą poszukują teraz sprawców oraz ustalają właścicieli grobów i szacują straty materialne.

Cmentarz położony jest w centrum Katowic przy ulicy Sienkiewicza. Założony został 100 lat temu i należy do najważniejszych nekropolii miasta. Znajdują się tutaj groby wielu znanych i zasłużonych osób, m.in. aktora Zbigniewa Cybulskiego, malarza Jerzego Dudy-Gracza, kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego, muzyka bluesowego Jerzego Kawalca, śląskiego pisarza Stanisława Ligonia i twórczyni ogólnopolskiego dyktanda Krystyny Bochenek.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.