Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1659 miejsce

Katowice: Lucyna Kleinert i Życiorys PRL-em malowany

W urokliwych, pełnych pamiątek przeszłości wnętrzach Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków, czyli Oddziału Teatralno-Filmowego Muzeum Historii Katowic, odbył się wieczór autorski Lucyny Kleinert.

 / Fot. Adam K. Podgóski
Sympatyczną, kameralną imprezę zorganizowały: Matylda Milczarek-Klose i Maria Bąk-Ziółkowska, prezeski Fundacji Pokolenia, a poprowadził Mirosław Riedel wraz z Marią Katarzyną Gliwą.
Lucyna Kleinert, urodzona w Bochni, młodość spędziła w Krakowie, by potem „za mężem”, przywędrować na Górny Śląsk, do Chorzowa – miasta, które pokochała. Od kilkunastu lat dzieli tę miłość z włoskim miasteczkiem Ascole Piceno. Tam właśnie prowadzi blog autorski i tam powstają jej książki.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgóski
Drugą z nich, Życiorys PRL-em malowany, zaprezentowała właśnie wczoraj. Są to opisane z humorem, autoironią, a zarazem ze swoistą nostalgią za latami młodości, wspominki o rzeczywistości Polski Ludowej, w której jak stwierdziła, trzeba było: Chodzić do szkoły, na randki, wychodzić za mąż, rodzić dzieci, marzyć, pracować… jednym słowem żyć.
Gości pani Lucyna uraczyła, a jakże, włoskim winem, włoską babą drożdżową pandoro w obłoku cukru pudru, korzennymi ciasteczkami maczanymi w winie i włoską kawą wzmacnianą specjałem nad specjały, anisetta meletti, czyli anyżówką rodem z okolic Ascole Piceno.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Potem podpisywała dwie dotąd wydane ksiązki i zapowiedziała trzecią: Opowieści ascolańske i inna włoszczyzna, będącą kontynuacją Dziennika badante czyli Italii pod podszewką. W niej jednak urocze włoskie miasteczko „100 wież” będzie nie tylko tłem wydarzeń, ale także bohaterem akcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa postać... Pozdrawiam Autora i Panią Lucynę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.