Facebook Google+ Twitter

Katowice. Maj Music Festival, start już w piątek!

Trzydniowy wielki majowy festiwal w Katowicach rozpocznie się już w piątek. Wystąpią na nim gwiazdy wielkiego formatu...

To już trzecia edycja Maj Music Festival w Katowicach. Festiwal prezentuje szerokie spektrum gatunków muzycznych, rożne techniki i aranżacje. Prezentuje twórczość zarówno profesjonalną, jak i tę amatorską (łącznie wystąpi 40 zespołów). Ale najważniejszy, dla zwolenników niezależnej rockowej czy awangardowej muzyki i nieszablonowego brzmienia, będzie z pewnością fakt, iż wstęp na festiwal będzie całkowicie bezpłatny i ogólnodostępny! Wystarczy przyjść na katowickie lotnisko Muchowiec i oddać się trzydniowemu szaleństwu.

Na scenie, podczas tych trzech dni, wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, a m.in.: Armia, Lipali, Biff, Dick 4 Dick, Muniek, Lao Che, Lech Janerka, Fiszemade, Czesław Śpiewa, Kucz & Kulka, Burning Hell, Abradab, Oszibarack i inni.

Kilka informacji na temat niektórych z ww. gwiazd.

Armia

Zespół stworzyli Tomasz Budzyński,  / Fot. Radek KisielewskiSławomir Gołaszewski i Robert Brylewski. Podstawowym nurtem jest punk, lecz od dawna zespół w swoim repertuarze posiada rozbudowane utwory, charakterystyczną cechą jest eksperymentowanie z różnymi melodiami, instrumentami i treściami oraz duże ambicje muzyków wchodzących w skład grupy.

Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, co znajduje odzwierciedlenie w stylistyce dominującej w różnych okresach działalności zespołu. Charakterystyczne jest też wykorzystanie instrumentów dętych, a przede wszystkim waltorni, na której obecnie gra Jakub Bartoszewski. Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej.

Grupa potwierdziła swoją klasę, dając setki koncertów w całej Polsce (m.in. z Killing Joke i New Model Army) i biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą. W ostatnim roku zespół wydał dwie płyty, mocno rockowy koncept-album „Der Prozess”, którego promujące koncerty są niezwykłymi parateatralnymi wydarzeniami. I "Freak", który prezentuje całkowicie nowe oblicze grupy, taka podróż z elementami free jazzu i awangardy muzycznej.

W tym roku, zespół będzie obchodził swoje XXV-lecie. Jubileuszowy koncert odbędzie się 11 czerwca w Warszawie.

Tomasz „ Budzy” Budzyński - vocal
Tomasz „ Krzyżyk” Krzyżaniak - perkusja, instrumenty perkusyjne
Rafał „Frantz” Giec - gitara
Krzysztof „Kmieta” Kmiecik - gitara basowa
Jakub Bartoszewski - waltornia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wielkie dzięki za informacje o festiwalu, na pewno się na nim pojawię ;). 5+ :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

piątala :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.