Facebook Google+ Twitter

Katowice na falach średnich

"Twoje Radio Silesia, 531 kilohertzów" – tak już niedługo słuchaczy na Śląsku przywita nowa stacja radiowa, która ma wystartować na falach średnich.

Jak podaje internetowa strona miesięcznika "Press", Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji udzieliła spółce Polskie Fale Średnie koncesji na nadawanie średniofalowej stacji radiowej z Katowic. Według PFŚ nowa rozgłośnia pojawi się na częstotliwości 531 kHz z mocą 800W. Siła nadajnika pozwoli na odbiór w promieniu 50 kilometrów.
Tak jak pozostałe stacje projektu Twoje Radio Gminne, TR Silesia będzie nadawało dziennie dwie godziny programu lokalnego. Pozostały czas wypełni emisja z centralnego studia zlokalizowanego w Krakowie. Może jednak przystąpić do stowarzyszenia "6 Plus" i nadawać więcej lokalnych audycji. Program ze studia w Katowicach będzie poruszał tematykę lokalną z naciskiem na wydarzenia społeczne.

Polskie Fale Średnie posiadają już wiele koncesji na nadawanie stacji w różnych rejonach Polski. Jednak niewiele z nich dotychczas ruszyło. Twoje Radio Silesia będzie pierwszą średniofalową rozgłośnią w mieście wojewódzkim. Jak udało mi się dowiedzieć w spółce Polskie Fale Średnie, planuje się podobny projekt uruchomić w Trójmieście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.