Facebook Google+ Twitter

Katowice: nauczyciele z "Solidarności" będą pikietować pod urzędem wojewódzkim

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-15 10:28

Nauczyciele z oświatowej Solidarności będą we wtorek 15 czerwca pikietować Śląski Urząd Wojewódzki. Związkowcy domagają się rozmów z ministerstwem oraz wyższych nakładów na edukację.

Strajk nauczycieli, 2008 rok / Fot. Urszula StawikowskaPodobne akcje jak ta w Katowicach odbędą się dziś w większości miast wojewódzkich. W ten sposób nauczycielska Solidarność chce zwrócić uwagę na coraz trudniejszą sytuację oświaty i samych nauczycieli. Sprzeciw związkowców wzbudzają m. in. plany likwidacji Karty Nauczyciela, nakładanie na nauczycieli dodatkowych, niepłatnych obowiązków czy wciąż niezadowalające zarobki w branży.

- Wbrew wygłaszanym przez minister Hall opiniom, sytuacja w oświacie jest niestabilna. Nauczyciele czują się zaniepokojeni różnymi niespójnymi wypowiedziami pani minister i próbami manipulowania w przepisach - mówi Lesław Ordon, przewodniczący oświatowej Solidarności w regionie.

Podczas pikiety związkowcy wręczą wojewodzie lub jego przedstawicielowi petycję w sprawie pogarszającej się sytuacji w oświacie. Przekażą też 21 postulatów oświatowej „S" - dokument nawiązujący do 21 postulatów z sierpnia 1980 roku.

Pikieta przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim rozpocznie się się o godz. 14.00. Organizatorzy spodziewają się kilkuset uczestników. Zgodnie z decyzją Rady Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania, w ramach protestu wszystkie szkoły w kraju będą 15 czerwca oflagowane.

Źródło: solidarnosc-kat.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No, nareszcie nauczycielska "Solidarność" się ruszyła! Mam tylko nadzieję, że to protest za oświatą, a nie tylko przeciwko rządowi.../5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.