Facebook Google+ Twitter

Katowice: Pan leśniczy drzewa liczy

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi zaprosiły do siebie Adama K. Podgórskiego, szefa Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew.

 / Fot. Anna Jach
Gość, kolejny w cyklu spotkań, z przedstawicielami rozmaitych zawodów opowiedział im o pracy leśnika. Sam dawno temu skończył Technikum Leśne w Rogozińcu oraz studia na Wydziale Leśnym, w ówczesnej Akademii Rolniczej w Krakowie. Przez pewien czas pracował w nadleśnictwie Rudy Wielkie a na emeryturze założył i prowadzi stowarzyszenie przyrodniczo –kulturalne, RTPD.
 / Fot. Anna Jach
Dzieci, z grupy „Żabek”, wspierane przez panie nauczycielki i wychowawczynie: Dankę, Izę, Patrycje i Monikę miały mnóstwo pytań. Przy okazji popisywały się rozległą głęboką wiedzą. Wiedziały, co to jest las i czym się różni od parku („w parku są atrakcje”), jak należy zachowywać w lesie („grzecznie i cicho i nie palić papierosów”). Z przyjemnością przymierzały leśną czapkę służbową, oglądały zalaminowane liście i piękne rysunki.
 / Fot. Anna Jach
Adam Podgórski nie przybył z próżnymi rękoma. Przyniósł dzieciakom sporo folderków wydanych przez Nadleśnictwo Katowice, kilka książek o przyrodzie i z wierszykami. I dwie sadzonki w doniczkach: świerczka i buczka, które „Żabki” zasadzą wiosną, czyli niebawem przy swoim przedszkolu,
 / Fot. Anna Jach
Podarował też budkę lęgową dla szpaków, jako nagrodę za udział w dorocznej akcji dokarmiania ptaków pn. „Pełny Karmnik”, organizowanej przez RTPD. Przez całą zimę przedszkolaczki napełniały na tarasie karmnik z butelki plastykowej i wywieszały słoninkę dla sikorek.
 / Fot. Anna Jach
Na koniec wszyscy pstryknęli sobie pamiątkowe zdjęcia grupowe i pożegnali się okrzykiem „Darz Bór!”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.