Facebook Google+ Twitter

Katowice. Pobiegnij dla Aniołów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-25 08:04

Dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów warto przebiec kulę ziemską, a co dopiero półmaraton w Parku Śląskim.

Dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów warto przebiec kulę ziemską, a co dopiero półmaraton w Parku Śląskim. A, tak już na poważnie, to zdajemy sobie sprawę ile wysiłku i samozaparcia wymaga taki bieg. Tym bardziej będziemy zaciskać kciuki i gorąco kibicować wszystkim uczestnikom biegu, ale troszeczkę bardziej tym, którzy zdecydują się pobiec dla „naszych” dzieciaków. Uwierzcie, że tych kilkaset uśmiechniętych twarzyczek z katowickiego Załęża wartych jest waszego biegowego wyczynu. Teraz konkret - dystans 21 kilometrów i 197 metrów, będzie można pokonać już w niedzielę 7 września.
W tym roku, całkowitą nowością będzie charytatywny podtekst całego przedsięwzięcia (i to nas raduje). Biegacze będą mogli bowiem wybrać jedną z kilku organizacji pozarządowych, na rzecz której zostanie przekazana część wpisowego. Wśród nich jest nasza placówka. Ci, którzy zdecydują się biegać na rzecz naszych podopiecznych w zgłoszeniu muszą wpisać, że biegną z klubu "Dom Aniołów Stróżów". Sami widzicie, jak niewiele potrzeba, wystarczy krótka adnotacja.
Trasa jest atestowana, identyczna do ubiegłorocznej – w dużej mierze opiera się na dużej pętli rowerowej wokół całego parku. Wiedzie przez bardzo ciekawe miejsca: wzdłuż ogrodzenia zoo, obok nowej restauracji Villa Gardena, aleją Leśną, obok końskiej łąki i lądowiska dla helikopterów oraz ścieżkami aż do promenad
y generała Jerzego Ziętka i długą prostą, pod Halę Wystaw „Kapelusz", skąd zresztą o godzinie 10, bieg wystartuje. Jedno okrążenie ma ponad 7 kilometrów.

info na stronie http://www.aktywnie.parkslaski.pl/parkowa-korone-biegow/polmaraton.html
(Piotr Śmigielski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.