Facebook Google+ Twitter

Katowice: Podgórscy na V Międzynarodowym Art Naif Festiwal

Na największym europejskim festiwalu sztuki naiwnej, V Międzynarodowym Art Naif Festiwal w Galerii Szyb Wilson w Katowicach, znaleźli się mimochodem Barbara i Adam Podgórscy, autorzy książek, dziennikarze obywatelscy W24.

 / Fot. fot. Sebastian BrudysMimochodem, bo choć nieco naiwnie i zbyt entuzjastycznie podchodzą do życia, wykazując rozliczne pasje twórcze, to o zdolności malarskie trudno ich podejrzewać. Nie trafili tam jako autorzy prezentowanych dzieł, ale jako przedstawione „obiekty”.

Na jednym z wystawionych obrazów, autorstwa Sabiny Pasoń z Będzina, przedstawicielki słynnej malarskiej Grupy Janowskiej, zatytułowanym „Jak Koszałek Opałek znalazł swoją chabernicę”, w żartobliwy sposób przedstawiono Adama Podgórskiego oraz jego żonę Barbarę i szwagierkę Urszulę.

 / Fot. fot. Sebastian BrudysJak głosi informacja pod obrazem, nawiązuje on do rodzinnej anegdoty, kiedy Adam zakochał się w obu bliźniaczkach na raz i musiał dokonać życiowego wyboru. Problem rozwiązła Barbara, odbijając siostrze „chłopaka”. Krasnal Adam trzyma pod pachą pokaźne tomisko - Mitologię śląską. Ta książka Podgórskich, z dziedziny demonologii ludowej, w której są uznanymi specjalistami zajęła III miejsce w plebiscycie na kanon śląskich lektur BOOK Top Silesia w 2011 roku.
 / Fot. fot. Sebastian Brudys / Fot. fot. Sebastian Brudys

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Justyna
  • Justyna
  • 26.06.2012 11:32

Warto zobaczyć:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sabina
  • Sabina
  • 22.06.2012 03:11

I jak tu teraz,nie wierzyć w krasnoludki??????????????????/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.