Facebook Google+ Twitter

Katowice: półmaraton uliczny "4energy for Silesia"

30 września odbył się w centrum Katowic półmaraton uliczny "4energy for Silesia". W ramach imprezy oprócz głównego biegu odbyły się również Rajd Nordic Walking, Bieg VIP, oraz biegi dzieci i młodzieży szkolnej.

Półmaraton "4energy for Silesia"

Pogoda w niedzielę dopisała. Świecące słońce i kilkunastostopniowa temperatura ściągnęły na trasę biegu setki uczestników i kibiców. W głównym biegu na dystansie 21 km wzięło udział około 1000 osób we wszystkich kategoriach wiekowych (od M20 do M70+). Startujący reprezentowali różne regiony Polski, udział wzięło także kilku zawodników z Czech i Słowacji.

Uczestnicy półmaratonu na trasie biegu. / Fot. Marek BonarskiIdeą cyklu "4energy for Silesia" jest propagowanie biegania jako zdrowego stylu życia, wyrabianie nawyku aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Według organizatorów wygrywał każdy, kto wziął udział w biegu, niezależnie od miejsca które zajął. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę, a po wręczeniu nagród dla zwycięzców odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników biegu.


Grupa kibiców na trasie biegu. / Fot. Marek BonarskiStart wszystkich biegów usytuowany był w al. Korfantego na wysokości ul. Olimpijskiej. Trasa półmaratonu prowadziła przez Rondo i Rynek, następnie ulicami Kościuszki i Ceglaną, Wita Stwosza, potem znów al. Korfantego, aż do mety w Spodku. Zwycięzcą półmaratonu został Paul Ngetich z Bydgoszczy z czasem 01:08. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Dimitrij Dubowski reprezentujący Brzeź i Damian Zawierucha z Jastrzębia Zdroju.


Pozostałe biegi w ramach imprezy "4energy for Silesia"

Oprócz półmaratonu odbyły się również biegi na 7 km, w tym rajd zdobywającego coraz większą popularność Nordic Walking. W klasyfikacji generalnej biegu na 7 km zwycięzcą został Michał Kaczmarek z Czeladzi, zaś w Rajdzie Nordic Walking Piotr Radwański z Katowic.

Po zakończeniu biegów na 21 i 7 km odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. Starty dzieci były podzielone na kategorie szkół podstawowych i gimnazjalnych, oraz dziewcząt i chłopców. Długość trasy dla szkół podstawowych wynosiła 1000, zaś dla gimnazjów 1500 metrów. Łącznie we wszystkich kategoriach wystartowało blisko 800 uczniów ze szkół całego województwa. Każde ze startujących dzieci które dobiegły do mety otrzymały firmową koszulkę oraz zestaw atrakcyjnych gadżetów. W klasyfikacji zespołowej wśród szkół podstawowych wygrała Szkoła Podstawowa nr 12 z Katowic. Wśród gimnazjów najlepsze okazało się Gimnazjum nr 4 z Katowic.

Zwycięzcy nagrody dla najlepszego ośrodka opiekuńczo-wychowawczego - reprezentacja Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. św. Jana de La Salle z Częstochowy / Fot. Marek BonarskiOprócz nagród w dla szkół "Fortis Fundation Polska" ufundowała specjalną nagrodę w wysokości 15
tys. zł dla najlepszego zespołu reprezentującego ośrodek opiekuńczo-wychowawczy. Nagroda powinna być spożytkowana na działania mające na celu aktywizację dzieci pokrzywdzonych przez los. Zwycięzcą w tej kategorii został Specjalny Ośrodek Wychowawczy Braci Szkolnych im. św. Jana de La Salle z Częstochowy.

Jacek Wszoła na starcie. / Fot. Marek BonarskiPo zakończeniu ceremonii wręczenia nagród dla wszystkich uczestników imprezy, ich rodzin oraz kibiców odbył się koncert zespołu Blenders.

Cykl biegów pod wspólną nazwą "4energy for Silesia" odbył się już po raz trzeci. Rozmach imprezy, profesjonalizm przygotowań oraz szerokie rozpropagowanie idei biegu ulicznego wśród mieszkańców województwa śląskiego z roku na rok procentują duża frekwencją uczestników biegów, a także rzeszami kibiców. Szeroki wachlarz biegów powoduje, że uczestnictwo w tej imprezie dostępne jest dla każdego, niezależnie od wieku, czy kondycji. Najważniejsze jest uczestnictwo i satysfakcja z ukończenia biegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Poprawiam się;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Mam nadzieję, że w Polsce organizowanych będzie coraz więcej tego typu imprez.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To będzie co raz bardziej masowe. Fajnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.