Facebook Google+ Twitter

Katowice: Proces rektora Śląskiej Akademii Medycznej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-15 16:58

Przed katowickim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces byłego rektora Śląskiej Akademii Medycznej profesora Tadeusza Wilczoka oraz dwóch jego współpracowników: Adama S., byłego dyrektora uczelni i Stefanii B., która pełniła funkcję kwestora w Akademii.

W odczytanym akcie oskarżenia prokuratura zarzuciła profesorowi Wilczokowi - który zgodził się na podanie swoje nazwiska - że naraził ona uczelnię na stratę ponad 47 milionów złotych. Chodzi o kredyt na dokończenie budowy Akademickiego Centrum Medycznego w Zabrzu oraz zakup po zawyżonej kwocie budynku w centrum Katowic, przeznaczonego na siedzibę rektoratu.

Były dyrektor i kwestor Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oskarżeni są o narażenie uczelni na straty około 6 milionów złotych łącznie. Oskarżeni nie przyznają się do winy. Profesor Wilczok tłumacząc decyzję o kredytowaniu budowy Akademickiego Centrum Medycznego podkreślał, że inwestycja była wspierana przez najważniejszych polityków w kraju. Jednak mogła liczyć jedynie na około 1 miliona złotych wsparcia rocznie z budżetu państwa. Znając deklaracje ze strony polityków oraz potrzeby dydaktyczne Senat uczelni zdecydował się wziąć na budowę komercyjny kredyt - tłumaczył profesor Wilczok. Budowa Centrum tylko z pieniędzy budżetowych trwałaby około 500 lat, bo tak szacowano wartość powstającego szpitala - dodał Wilczok.

Odnosząc się do decyzji o zakupie po zawyżonej cenie budynku w centrum Katowic, Wilczok podkreślił, że nie zgadza się z tym zarzutem i nadal uważa ten zakup za właściwy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.