Facebook Google+ Twitter

Katowice. Program uroczystości upamiętniających wprowadzenie stanu wojennego

Od 12 do 17 grudnia w Katowicach będą się odbywać główne obchody związane z wprowadzeniem stanu wojennego. Zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, na których mają pojawić się najważniejsze osoby w kraju.

16 grudnia odbędzie się widowisko przy krzyżu kopalni Wujek, na którym będzie można zobaczyć prezentację multimedialną. Na ekranie wielkości trzypiętrowego bloku, będą wyświetlane zdjęcia, filmy i grafiki, a na scenie obok wystąpi
m.in. Muniek Staszczyk, Paweł Kukiz i Ryszard Rynkowski.

Na 17 grudnia w katowickim Spodku zaplanowano koncert pt. “Droga do wolności”, na który zostali zaproszeni bohaterowie opozycji oraz mieszkańcy województwa śląskiego.

W Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu, odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. “Strajki grudniowe 1981 roku w województwie Katowickim” oraz “Internowani i uwięzieni w stanie wojennym”.

W programie znajdzie się także przegląd filmów o tematyce związanej z wydarzeniami 1981 roku pt. “Godzina milicyjna” w katowickim kinie Światowid. Natomiast w kinoteatrze Rialto odbędzie się cykl projekcji filmowych związanych z wprowadzeniem stanu wojennego.

16 grudnia 1981 roku doszło do brutalnego ataku na górników z kopalni Wujek w Katowicach. Podczas pacyfikacji kopalni zginęło 9 górników, a 21 zostało rannych.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.