Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23945 miejsce

Katowice promowały pojazdy elektryczne

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-07 20:55

W ramach międzynarodowego projektu, Katowice promują ekologiczne pojazdy, napędzane energią elektryczną. Dziś pod Spodkiem każdy mógł spróbować swoich sił, jako kierowca elektrycznego samochodu lub roweru.

 / Fot. Adam SkalskiDzisiaj pod Katowickim Spodkiem można było spróbować swoich sił jako kierowca pojazdu elektrycznego. W ramach projektu Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie EVUE, miasto zorganizowało prezentację pojazdów z napędem elektrycznym. Pod Spodkiem można było dowiedzieć się, jak taki pojazd działa.

Na placu zaprezentowano m. in. samochód Stromos, Mitsubishi i-MiEV, Peugeota Partnera, a także elektryczne rowery. Wydarzenie to jest częścią Seminarium Eksperckiego odbywającego się w Katowicach od 7 do 8 kwietnia.

 / Fot. Adam SkalskiSamochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Katowice aspirują do miana polskiej mekki takich pojazdów. Obecnie w mieście jest osiem samochodów napędzanych prądem. Sześć jest zarejestrowanych na służby miejskie, pozostałe dwa należą do osób prywatnych.

Elektryczne samochody są bardzo ciche - trudno nawet stwierdzić czy silnik jest włączony. Są  / Fot. Adam Skalskitakże ekologiczne, ponieważ nie emitują żadnych spalin. Dziś pod Spodkiem każdy mógł się o tym przekonać na własne oczy.

 / Fot. Adam SkalskiTakie auto, na jednym ładowaniu może pokonać ok. 150 km, poruszając się z prędkością nawet 130 km/h. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na taki pojazd. Cena większości elektrycznych samochodów przekracza 150 tys zł.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.