Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20928 miejsce

Katowice promowały pojazdy elektryczne

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-07 20:55

W ramach międzynarodowego projektu, Katowice promują ekologiczne pojazdy, napędzane energią elektryczną. Dziś pod Spodkiem każdy mógł spróbować swoich sił, jako kierowca elektrycznego samochodu lub roweru.

 / Fot. Adam SkalskiDzisiaj pod Katowickim Spodkiem można było spróbować swoich sił jako kierowca pojazdu elektrycznego. W ramach projektu Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie EVUE, miasto zorganizowało prezentację pojazdów z napędem elektrycznym. Pod Spodkiem można było dowiedzieć się, jak taki pojazd działa.

Na placu zaprezentowano m. in. samochód Stromos, Mitsubishi i-MiEV, Peugeota Partnera, a także elektryczne rowery. Wydarzenie to jest częścią Seminarium Eksperckiego odbywającego się w Katowicach od 7 do 8 kwietnia.

 / Fot. Adam SkalskiSamochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Katowice aspirują do miana polskiej mekki takich pojazdów. Obecnie w mieście jest osiem samochodów napędzanych prądem. Sześć jest zarejestrowanych na służby miejskie, pozostałe dwa należą do osób prywatnych.

Elektryczne samochody są bardzo ciche - trudno nawet stwierdzić czy silnik jest włączony. Są  / Fot. Adam Skalskitakże ekologiczne, ponieważ nie emitują żadnych spalin. Dziś pod Spodkiem każdy mógł się o tym przekonać na własne oczy.

 / Fot. Adam SkalskiTakie auto, na jednym ładowaniu może pokonać ok. 150 km, poruszając się z prędkością nawet 130 km/h. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na taki pojazd. Cena większości elektrycznych samochodów przekracza 150 tys zł.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyKomentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.