Facebook Google+ Twitter

Katowice. Przyłóż rękę do budowy dworca

Setki mieszkańców Katowic zeskanowało już swoją dłoń, przyłączając się symbolicznie do budowy nowoczesnego dworca kolejowego, podziemnego dworca autobusowego, galerii handlowej, kina i biurowca - słowem nowego centrum miasta.

Stanowisko skanowania dłoni na dworcu kolejowym w budowie / Fot. Patrycja Siekierska - Ciszewski Financial Communications sp. z o.o.O godz. 9.30 przy placu budowy ruszyła miejska akcja firm Neinver Polska i PKP S.A. pod nazwą „Przyłóż rękę do budowy nowego centrum Katowic”. Mieszkańcom udostępniono też specjalną platformę i okna do obserwacji postępu prac na budowie. Przy pl. Szewczyka 5 w Katowicach zaaranżowane zostały dwa stanowiska, wyposażone w komputery oraz specjalnie przygotowane skanery. Każdy z mieszkańców mogł do g. 18.00 zeskanować swoją dłoń i w ten sposób symbolicznie przyłożyć rękę do budowy nowego centrum Katowic.

Już w najbliższy wtorek wszystkie odciski rąk katowiczan, zabezpieczone na dysku zewnętrznym, zostaną wmurowane w fundamenty powstającego na placu Szewczyka centrum komunikacyjno-handlowo-biurowego.

Prezydent Katowic Piotr Uszok, jako pierwszy skanował dłoń. / Fot. Patrycja Siekierska - Ciszewski Financial Communications sp. z o.o.Jako pierwszy swoją dłoń odcisnął Piotr Uszok, prezydent Katowic, a następnie śledził postępy prac na specjalnej platformie widokowej. Przez cały dzień mieszkańcy Katowic mają możliwość oglądania na żywo prac budowlanych. Po Prezydencie, swoje dłonie zeskanowali pierwsi mieszkańcy Katowic oraz uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego STO w Katowicach.
Platforma widokowa do podglądania postępu prac budowlanych przez mieszkańców Katowic i wszystkich zainteresowanych / Fot. Patrycja Siekierska - Ciszewski Financial Communications sp. z o.o.

Jednocześnie odsłonięte zostały też „okna na budowę” - panoramiczne otwory wycięte w płocie okalającym budowę, u zbiegu pl. Szewczyka i ul. 3 Maja.Okna znajdują się na trzech wysokościach, dostosowanych do wzrostu osoby dorosłej i dziecka, oraz osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

31 maja 2011 roku, odbędzie się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę całego kompleksu. Dworzec kolejowy zostanie oddany do użytku już w II kwartale 2012 roku, natomiast Galeria Katowicka rok później.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.