Facebook Google+ Twitter

Katowice. Przyłóż rękę do budowy nowego centrum Katowic

W związku z przebudową katowickiego dworca kolejowego i pl. Szewczyka inwestorzy opracowali koncepcję Centrum KTW (Kreatywność - Tradycja - Wiedza). To autorski projekt mający na celu rozbudzenie dyskusji na temat roli centrum miasta, jego promocji, potencjału oraz procesu zachodzących zmian tak w mieście, jak i w mentalności jego mieszkańców.

Już w najbliższy piątek 27 maja 2011 roku w ramach inicjatywy Centrum KTW przy placu Szewczyka 5 w godz. od 9:30 do 18:00 będzie miało miejsce wydarzenie pod hasłem "Przyłóż rękę do budowy nowego centrum Katowic". Z okazji zbliżającej się ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę wielofunkcyjnego centrum komunikacyjno-handlowo-biurowego każda osoba związana z Katowicami w symboliczny sposób będzie mogła przyłożyć rękę do jego budowy.

Oglądaj też fotogalerię: dworzec w Katowicach dziś i jutro

Od godzin wczesnoporannych przy pl. Szewczyka 5 stanie platforma widokowa, z której będzie można obserwować teren przebudowy katowickiego dworca. Przez cały dzień mieszkańcy Katowic będą mieli możliwość śledzenia na żywo prac budowlanych prowadzonych na placu.

Tego samego dnia zostaną odsłonięte "okna na budowę". Będą to panoramiczne otwory wycięte w płocie okalającym budowę od strony ul. Młyńskiej, aby zainteresowani i ciekawi postępu prac mogli swobodnie "podglądać budowę". Otwory będą znajdowały się na trzech wysokościach, dostosowanych do wzrostu osoby dorosłej i dziecka oraz osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Obok platformy widokowej zostaną zaaranżowane dwa stanowiska wyposażone w komputery oraz specjalnie przygotowane skanery. Każdy z mieszkańców Katowic będzie mógł zeskanować swoją dłoń i w ten sposób symbolicznie przyłożyć rękę do budowy nowego centrum miasta. Taki odcisk zostanie następnie zapisany na komputerowym dysku twardym.

Oglądaj też film: jak będzie wyglądał dworzec PKP w Katowicach za trzy lata

Do udziału w inicjatywie i wspólnej zabawy w piątek zachęcać będą animatorzy, którzy w katowickim Śródmieście pojawią się w olbrzymich rękawicach, informując o możliwości przyłożenia dłoni do budowy nowego centrum Katowic i stania się częścią nowoczesnego obiektu, który tam powstanie.

31 maja 2011 roku, podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję wielofunkcyjnego kompleksu, zabezpieczony nośnik wraz ze skanami dłoni zostanie umieszczony w fundamentach nowo powstającego centrum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.