Facebook Google+ Twitter

Katowice. "Rekomendacje" po I Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach zaprezentowano dziennikarzom publikację „Rekomendacje” wypracowaną po październikowym Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 / Fot. Adam K. PodgórskiKongres był wielkim, znaczącym spotkaniem biznesowym w Europie Środkowo-Wschodniej, adresowanym do sektora MŚP. Zgromadził około 2,5 tysiąca gości i ponad 100 panelistów.

Uczestnicy kongresu przebiegającego pod honorowym patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, z udziałem premiera Donalda Tuska, wicepremiera Waldemara Pawlaka i przewodniczącego PE, Jerzego Buzka, miał w zamiarze organizatorów odpowiedzieć na najważniejsze pytania:  / Fot. Adam K. Podgórski Jak zbliżyć samorząd do biznesu? Jak mali i średni przedsiębiorcy mogą domagać się zaangażowania w proces tworzenia prawa i poprawę komunikacji z lokalnymi władzami?Jak zacieśnić trójkąt wiedzy: badania naukowe-edukacja-innowacje i współpraca z biznesem?

 / Fot. RIG KatowiceKongres spełnił oczekiwania. Jego pokłosiem stały się rekomendacje padające zarówno z ust przedsiębiorców i ekspertów, jak i przedstawicieli władz i gości. Po opracowaniu i pogrupowaniu tematycznym zostały ogłoszone na konferencji w dniu12 grudnia i przekazane władzom regionalnym, krajowym i europejskim. - Publikacja została pomyślana, jako swoisty drogowskaz dla tworzenia lepszych warunków rozwoju największego sektora gospodarki, jakim są mali i średni przedsiębiorcy – mówi Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 / Fot. RIG KatowiceW konferencji prowadzonej przez Tadeusza Donocika, uczestniczyli: Stanisław Dąbrowa - I wicewojewoda śląski, Marcin Krupa - wiceprezydent Miasta Katowice oraz Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Rekomendacje dostępne są do pobrania na stronie internetowej Kongresu: http://www.kongresmsp.eu/page/68/materialy_dla_mediow/#21Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.