Facebook Google+ Twitter

Katowice. Rozpoczął się remont Domu Prasy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-19 19:23

Prawie 50-letni budynek górujący nad rynkiem w Katowicach w końcu doczekał się remontu. Na razie został przykryty zieloną siatką ochronną. Wkrótce na rusztowaniach pojawią się robotnicy.

Dom Prasy przykryty zieloną siatką / Fot. Adam SkalskiDom Prasy, wybudowany w 1963 roku jako Dom Sportowca, przez kilkadziesiąt lat był siedzibą redakcji wielu śląskich gazet. Dziś stoi całkowicie opustoszały. Gruntownym remontem zleconym przez miasto od miesiąca zajmuje się Mostostal Warszawa. Do tej pory prace trwały wewnątrz. Teraz Dom Prasy zniknął pod zieloną siatką ochronną.

Czytaj też: Katowicki Spodek w remoncie

Za półtora roku budynek będzie nie do poznania. Nowa elewacja ma cechować się lekkością, być przejrzysta, zostaną do niej dodane nowe elementy: jasna rama i czarna płaszczyzna z godłem miasta. Wnętrza będą odnowione i wyposażone m.in. w klimatyzację.

Dom Prasy zostanie zaadaptowany na potrzeby katowickiego magistratu. Miasto nie zgodziło się na oddanie parteru restauratorom. Na dole znajdzie się Biuro obsługi mieszkańców. Istnieje jednak szansa, że kawiarnia powstanie na ostatnim piętrze.

Za renowację miasto zapłaci ok. 20 mln zł.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 RokuŹródła: katowice.gazeta.pl, "Dziennik Zachodni"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.