Facebook Google+ Twitter

Katowice: Rudzianie czytali wiersze przedszkolakom

Monika Czoik i Adam K. Podgórski czytali wiersze dla wychowanków Miejskiego Przedszkola nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi. W spotkaniu uczestniczyły „Żabki” i „Słoneczka”

 / Fot. anna jachMonika Czoik, poetka autorka wierszyków i bajek dziecięcych, autorka scenariuszy i reżyser przedstawień, od lat prezentuje swą twórczość, odwiedzając przedszkola, szkoły, ośrodki wychowawcze, oddziały pediatryczne w szpitalach.
Nie tylko w Rudzie Śląskiej, ale i w miastach sąsiednich.
Towarzyszą jej zwykle inne osoby znane z działalności kulturalnej albo społecznej. Tym razem z zaproszenia skorzystał przewodniczący Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew.
Po przeczytaniu wybranych utworów i ożywionej dyskusji o ich treści i bohaterach, dzieci przystąpiły do rysowania tego, co usłyszały. Na kartkach pojawiły się smoki, wróżki, rycerze, czarownice.
Największą moc miała jednak sugestia Adama K. Podgórskiego, który upodobał sobie, mało ekologiczne wszak, za to apetyczne „Cukierkowe drzewo”.
Ten wierszyk najbardziej spodoba się maluchom i najczęściej drzewo owocujące łakociami: krówkami, irysami, tofikami, żelkami, karmelkami, landrynkami było rysowane.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy, łącznie z paniami: Danusią, Izą, Patrycją i Olą obdarowano lizakami – serduszkami. Monika Czoik pozostawiła w przedszkolu tomiki wierszy pt. Z czarodziejskiej szuflady i płytki CD z nagraniami słuchowiska O wielkim czynie małego diablika, czyli jak uratowano Krainę Wiosny, nagranego wspólnie z Anną Morajko.
Przedszkolaki nie pozostały dłużne, przekazując piękne podziękowanie i pozując do pamiątkowej fotografii.
 / Fot. anna jach / Fot. anna jach / Fot. anna jach / Fot. anna jach / Fot. anna jach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.