Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10249 miejsce

Katowice: Skandal w PFRON, oszuści wyłudzili miliony złotych

Gazeta Wyborcza Katowice pisze, że z katowickiego oddziału PFRON wyciekła lista z danymi osobowymi inwalidów. Oszuści zarejestrowali kilka firm i na podstawie listy wyłudzali dotacje na fikcyjnie zatrudnionych niepełnosprawnych.

Sposób na wyłudzenie pieniędzy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) jest prosty. Oszuści zakładają firmy i zgłaszają się do PFRON o refundację wynagrodzeń, na fikcje zatrudnionych niepełnosprawnych - ich dane mają z samego Funduszu. Refundacja w zależności od stopnia niepełnosprawności pracownika wynosi 1-2 tys. zł. W ten sposób, oszuści wyłudzili co najmniej milion złotych, a w proceder kradzieży może być zamieszana pracownica PFRON.

Obecnie trwają analizy, czy do wyłudzenia pieniędzy nie doszło w innych oddziałach PFRON-u, bo proceder dotyczyć może całego kraju.

Prokurator Agnieszka Wichary z biura prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach powiedziała "Gazecie", że to wierzchołek góry lodowej, bo policja zabezpieczyła w PFRON-ie dokumenty dotyczące wypłat dokonanych przez Fundusz tylko od czerwca do października.

Źródło:
katowice.gazeta.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Solidarnościowiec80
  • Solidarnościowiec80
  • 22.12.2011 11:02

Wymyślając prace poprzez PFRON,to już z założenia wymyślono przekręty !
OTWORZONO SZEROKA BRAMĘ DO MALWERSACJI I DYSKRYMINOWANIU LUDZI I TO ZDROWYCH FIZYCZNIE I I UMYSŁOWO!!!
Człowiek zdrowy!!!!!!Nie możne otrzymać pracy , gdyż PERON(już maja renty)umożliwia im prace A ZDROWYCH WYPYCHA EIS Z MOŻLIWOŚCI PODJĘCIA PRACY , BO!!!!SA DROŻSI I TRZEBA PŁACIĆ PODATKI!!
To ja się pytam , czy rencista ma być ponad prawem?!!!dla niego jest praca !!Dla zdrowego nie ma i jest bez środków dożycia !!!! Dla kogo jest ta Polska matka a dla kogo macochą ?
Dla mnie ta Polska jest macocha , wyrodną matka .Jest to kraj dla oszustów i zdrajców ideałów uczciwych Polaków ;katolików , Solidarności , ateistów .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.