Facebook Google+ Twitter

Katowice. Społeczna odpowiedzialność biznesu, a nie tylko filantropia

Współautorzy: Barbara Podgórska

Od lipca działa na Śląsku Rada do spraw Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, powołana przez marszałka województwa śląskiego, jako pierwsze tego rodzaju ciało na szczeblu regionalnym.

 / Fot. Adam K. PodgórskiRada jest organem opiniodawczo-doradczym Zarządu Województwa Śląskiego zarazem będzie inicjowała przedsięwzięcia popularyzujące ideę i zasady CSR. Będzie także promotorem społecznie odpowiedzialnych postaw i upowszechniania dobrych praktyk.

W skład rady weszli przedstawiciele wojewódzkich struktur reprezentatywnych organizacji związkowych i organizacji pracodawców, radni sejmiku  / Fot. Adam K. Podgórskiwojewódzkiego, przedstawiciel Wojewody Śląskiego, dyrektorzy Wydziałów Urzędu Marszałkowskiego oraz przedstawiciele śląskich firm i organizacji pozarządowych.

Do realizacji regulaminowych zadań rady powołano 4 zespoły robocze: do spraw edukacji, do spraw promocji, do spraw zrównoważonego rozwoju oraz do spraw małych i średnich firm i rzemiosła.

 / Fot. Adam K. PodgórskiWczoraj w Sali Sejmu Śląskiego odbyła się pierwsza, po dwóch spotkaniach roboczych rady, konferencja pt. Społeczna odpowiedzialność biznesu w województwie śląskim”. Otworzyła ją wicemarszałek, Aleksandra Gajewska-Przydruga. Otworzono medialne wystąpienie Mirelli Panek- Owsińskiej, prezeski Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Kolejno
przykłady dobrych praktyk oraz inicjatyw z zakresu CSR prezentowali:  / Fot. Adam K. Podgórskiprzedstawiciel samorządu z Częstochowy, katowickiej Izby Rzemieślniczej, OPZZ i Śląsko –Dąbrowskiej „Solidarności”.

Następnie zebrały się zespoły robocze, który wytyczyły zakresy i harmonogramy działań na najbliższy okres i zaprezentowały je na forum ogólnym konferencji.
Więcej o radzie: www.csr.slaskie.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.