Facebook Google+ Twitter

Katowice: środowiska kulturalne dyskutują o ustawie medialnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-09 11:55

Dopiero za miesiąc do Sejmu ma trafić projekt ustawy medialnej przygotowywanej przez Platformę Obywatelską. Wczoraj Zbigniew Chlebowski zapowiadał, że ustawa może trafić pod obrady Sejmu jeszcze w tym tygodniu. Dzisiaj w Katowicach na ten temat dyskutują śląscy parlamentarzyści, dziennikarze i twórcy kultury.

Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek tłumaczy, że potrzeba jeszcze trochę czasu na konsultacje polityczne w jej sprawie. Wicemarszałek zaznaczyła, że projekt jest w 90 procentach skonsultowany z SLD - teraz odbędą się rozmowy z przewodniczącym klubu PiS.

W Katowicach Janina Chmielowska, ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, uważa, że kwestią sporną jest nadal brak abonamentu w projekcie ustawy. Chmielowska powiedziała, że media są niezależne wtedy kiedy należą do społeczeństwa. Zdaniem dziennikarki abonament mógłby być ściągany w formie podatku powszechnego. - Jeśli nie będzie stałego finansowania mediów to wszelka debata o ich misyjności jest bezsensowna - zaznaczyła Chmielowska.

Według projektu ustawy w budżecie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostanie utworzony Fundusz Misji Publicznej i z niego mają być finansowane publiczne media. Ustawa zakłada także poszerzenie rady do siedmiu osób.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.