Facebook Google+ Twitter

Katowice stolicą kultowej kinematografii

W dniach 17-26 maja, w stolicy Górnego Śląska odbywać się będzie 16. edycja Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe, który prezentuje dobrze znane jak i wciąż nieodkryte przeboje filmowe. Zaplanowano blisko 100 seansów kultowych tytułów.

Plakat tegorocznego 16. Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe w Katowicach / Fot. Materiały organizatorówZdecydowana większość festiwali filmowych skupia się na pokazywaniu nieznanych lub premierowych produkcji. Z całkowicie innego założenia wychodzą organizatorzy katowickiego Cropp Kultowe, którzy przygotowali nie lada gratkę dla fanów dobrze znanych tytułów kinowych. Podczas trwania festiwalu, publiczność będzie miała okazję wsiąść udział w blisko setce seansów, w kinach na terenie centrum stolicy Górnego Śląska. Wśród ciekawych lokalizacji, palma pierwszeństwa należy do placu przed Spodkiem, gdzie będzie funkcjonować festiwalowe kino samochodowe. Budując tegoroczny program staraliśmy się połączyć filmy powszechnie znane i kochane przez publiczność, jak "Ojciec chrzestny" czy "Poszukiwacze zaginionej Arki", z mniej znanymi, może nawet nieco zapomnianymi, ale także uznawanymi za kultowe, jak budzące silne emocje kino Johna Watersa - podkreślał w rozmowie z PAP Patryk Tomiczek, dyrektor artystyczny festiwalu Cropp Kultowe.

Prezentowane w ramach wydarzenia filmy, zostały podzielone na kilka kategorii. Dla wiernych fanów Alfreda Hitchcock czekają jego nieśmiertelne Ptaki czy Psychoza, natomiast z myślą o kinomanach zakochanych w przygodach Gandalfa czy Frodo Bagginsa przygotowano maraton ze wszystkimi częściami Władcy Pierścieni. "Perełki" filmowe, które rzadko można spotkać na kinowych repertuarach dopełniają sekcję "VHS Hell" (bardzo specyficzne produkcje, które trafiły tylko do dystrybucji na kasety wideo) czy "Najgorsze filmy świata" (w tym roku są to m.in. Duch w niewidzialnym bikini czy Dracula vs Frankenstein). Sekcję "Hit" tworzą natomiast nieśmiertelne przeboje wielkiego ekranu jak Dziecko Rosemary, Ojciec Chrzestny czy Poszukiwacze Zaginionej Arki. Na tegorocznej edycji festiwalu, pojawi się również sekcja specjalna poświęcona twórczości Johna Watersa, niesztampowego reżysera polemizującego z filmową estetyką.

Poza seansami filmowymi, organizatorzy festiwalu przygotowali również imprezy towarzyszące (np. koncert Oszibarack czy hipiersonik). Karnety na cały festiwal w sprzedaży, w wariancie dla uczniów i studentów (100 zł) oraz normalnym (125 zł), natomiast jednorazowe bilety dostępne są już od 10 zł. Seanse filmowe odbędą się w kinach Kosmos, Światowid, Kinoteatrze Rialto, a także między innymi na ulicy Mariackiej. Festiwalowe imprezy zaanektują też Centrum Kultury Katowice i mieszczący się w nim Teatr Korez. Więcej informacji o katowickim festiwalu na oficjalnej stronie Cropp Kultowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.