Facebook Google+ Twitter

Katowice też się pogniewały. Spalono kukłę przedstawiającą premiera

Pierwszy dzień wiosny zapamiętamy na długo. W kilkunastu miastach Polski obchodzono "dzień gniewu". W Katowicach uczestniczy zebrali się na placu przed Teatrem Śląskim. Były kukły Tuska, hasła antyrządowe i nadzieja na zmiany.

 / Fot. Piotr PolokPunktualnie o 18 w kilkunastu miastach Polski ruszyły manifestacje z okazji "dnia gniewu". Katowicki plac przed Teatrem Wyspiańskiego zebrał ponad 100 osób.

Na początku organizatorzy zachęcili przybyłych do oficjalnego przywitania się hasłem: "Kto nie skacze, ten za Tuskiem, hop, hop". Następnie próbowano wspólnymi siłami dowieść tego, że za kilka miesięcy czy lat Polska zmieni się na lepsze.

 / Fot. Piotr Polok"Pragniemy tego, by rząd zaczął zwracać na nas uwagę. I zaczął liczyć się z naszym zdaniem. Naszym, czyli społeczeństwa. Wszystko, co musimy osiągnąć własnymi siłami, kończy się łzami. Tak, jak głosi nasze hasło: "Polacy krzywdą Tuska dosięgani, kłamstwem i niewolą oblegani. Tyrana obalając, Tuska  / Fot. Piotr Polokusuwając" - mówią organizatorzy i dodają: "Spotykamy się tutaj, by zamanifestować nasz sprzeciw i gniew przeciwko najbardziej skompromitowanemu rządowi nieudaczników, jaki nadal piastuje najwyższe urzędy w naszym państwie. Przeciwstawiamy się rządowi Tuska i jego ekipie".

Temu wszystkiemu towarzyszyło najpierw przedstawienie kukły Tuska, a  / Fot. Piotr Poloknastępnie przy wielkich owacjach spalenie jej na stosie.

"Organizatorzy zapewniali: "Mówimy 5 razy nie dla: ACTA, Paktu Fiskalnego, niszczenia oświaty, bezprawia ZUS-u i rządu Donalda Tuska!"

Oprócz Katowic, manifestowały też takie miasta jak Warszawa, Białystok czy Gdańsk.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

konio
  • konio
  • 22.03.2012 11:20

Ten "apolityczny"happening,był tak głupim pomysłem,że na odległość pachnie PiS-em.Palić kukłę kogokolwiek,w momencie kiedy nie ma głodu,pomoru czy wojny jest zachowaniem godnym"Kaczyńskich".Natomiast palenie flagi Unii Europejskiej jest czynnością nie tyle haniebną co działaniem podjętym przez zwyczajną SMARKATERIĘ.Czy te "smarki"rozumieją,że Polska dzięki przystąpieniu do Unii wskoczyła na poziom Europy XXI wieku i że dzięki temu mogą czerpać z tego pułapu pełnymi garściami?A może chodziło im o to,że gdyby nie Unia to nie poprzewracałoby sie im w główkach z nadmiaru możliwości w których się pogubili i sami nie wiedzą co maja ze sobą zrobić?

Komentarz został ukrytyrozwiń
hhhhiiiii
  • hhhhiiiii
  • 21.03.2012 21:46

Na razie spalili kukłę - póznie pójdą taczki i utylizacja ,by nie zasrywać środowiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hanys
  • hanys
  • 21.03.2012 21:36

jo sie tez pogniywol a miolech za co.spolili uska a tak bych rod widziol mojom szwigermame na jego miejscu

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 21.03.2012 21:05

Nie Katowice a kilku pisowskich oszołomów ! Garstka z tak szumnych zapowiedzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.