Facebook Google+ Twitter

Katowice uczciły święto babć i dziadków

Bez nich świat wielu starszych i młodszych byłby szary, pusty. To oni nauczyli nas pierwszych piosenek i zaprowadzali do szkoły. Dbali by obiad był zjedzony, a lekcje odrobione. 21 i 22 stycznia nasze babcie i dziadkowie mają swoje święto.

Dzieci zapewne na tę okazję mają przygotowane laurki, wyklejanki, wierszyki czy słodkości, jakimi chcą obdarować ukochanych seniorów. O dziadkach i babciach pomyślały również
władze miasta Katowice, kierując do nich program „Babcia, dziadek i ja w Katowicach”.

Dziadkowie, biorący udział w akcji dostają specjalne legitymacje (obecnie 400 rodzin jest ich właścicielami), które uprawniają posiadaczy do zniżkowych wejść (wraz z wnukami) do niektórych katowickich obiektów, m.in. Muzeum Historii Katowic, Teatru „Ateneum”, lodowiska „Spodek”, sali zabaw „Figlarnia”, Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie i wielu innych.

Pomysł ten zasługuje na pochwałę, gdyż daje możliwość aktywnego spędzenia wspólnie czasu, służy budowaniu relacji pomiędzy dziadkami a wnukami, przy czym nie naraża osoby niemajętne na duże koszty. Legitymacje przydadzą się teraz tym bardziej, iż wiele dzieci pozostaje w mieście podczas ferii zimowych, a wolny czas spędzą pod opieką kochających ich dziadków.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z propozycji katowickiego magistratu (oprócz dziadków mogą to być także rodziny zastępcze), mogą uzyskać legitymację w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta (ul. 3-go Maja 7, pok. 307) lub w jednym z terenowych oddziałów- ważne by nie zapomnieć zabrać ze sobą dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Teraz czekamy na podobne akcje w innych śląskich i zagłębiowskich miastach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.