Facebook Google+ Twitter

Katowice. Wernisaż wystawy fotografii Piotra Uszoka

W Galerii Katowickiego ZPAF-u odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Prezydenta Piotra Uszoka pt: "Piotr Uszok. Fotografie, człowiek i natura". Czy to początek kampanii wyborczej prezydenta Uszoka?

Piotr Uszok / Fot. Michał KusiakPubliczność ogląda zdjęcia. / Fot. Michał KusiakOkręg Śląski Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) zaprosił Prezydenta Uszoka do wystawienia swoich zdjęć w galerii Związku.

Wiele osób zastanawia się dlaczego akurat w tym roku (wyborczym) odbywa się wystawa prezydenta, czy to może początek kampanii wyborczej? Zbigniew Sawicz, kurator wystawy, odpowiada, że nie ma to nic w związku z wyborami. Nikt nie wiedział, że wybory będą się odbywać w 2010 roku.

Prezydent wypowiedział się co będzie się działo w tym roku w mieście, będzie można oglądać remont dworca PKP, budowę galerii handlowej. Prezydent zdecydował, że miasto zrobi kalendarz na 2011 rok ze zdjęciami mieszkańców, którzy wyślą zdjęcia na konkurs. Przy pomocy jury wybierze się najlepsze zdjęcia i da się je do kalendarza.

Piotr Uszok opowiada publiczności o tym co się będzie działo w Katowicach. / Fot. Michał KusiakNa wernisaż przybyło kilkadziesiąt osób wśród nich: rodzina i przyjaciele prezydenta, urzędnicy z magistratu na czele z naczelniczką wydziału kultury Edytą Sytniewską. Członków Śląskiego ZPAF-u było niewiele.

Piotr Uszok i Prezes Śląskiego udziału ZPAF Katarzyna Łata-Wrona / Fot. Michał KusiakPodczas wernisaż rozdawany był album ze zdjęciami Piotra Uszoka, na pierwszych stronach można się dowiedzieć kto to jest i czym zajmuje się Piotr Uszok.

Wiele osób zajmujących i interesujących się fotografią będących na wernisażu mówiło że zdjęcia nie są na najwyższym poziomie, mówiło się że są to zdjęcia wycieczkowe. Gdyby nie nazwisko Uszok i posada jaką zajmuje to by ta wystawa się nie odbyła. Wiele osób robi bardzo podobne zdjęcia, a nigdy nie ma szansy się wystawić w takim miejscu jak Galeria ZPAF.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak zwykle władza wygrywa z talentem. Co zyskała galeria?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.