Facebook Google+ Twitter

Katowice. Wiec w obronie Adama Słomki

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-07 20:09

Niespełna tydzień po aresztowaniu 1 kwietnia Adama Słomki, na pl. Wolności w Katowicach odbyła się manifestacja. Organizatorzy uważają, że w Polsce "w świetle kamer wprowadzane są standardy Białorusi".

 / Fot. Adam SkalskiDziś w Katowicach odbył się wiec zorganizowany przez Konfederację Polski Niepodległej, Stowarzyszenie Solidarność Walcząca oraz Obywatelski Ruch Obrony Bezrobotnych. Miał on na celu obronę aresztowanego 1 kwietnia Adama Słomki. Według organizatorów celem protestu jest wskazanie istniejącego problemu społecznego, jakim są "ubeckie metody" stosowane wobec posła.

Adam Słomka sam zgłosił się na policję, aby dobrowolnie poddać się aresztowaniu. Został on zatrzymany na 14 dni. Wcześniej przez sąd w Myślenicach został za nim wystawiony list gończy.

 / Fot. Adam SkalskiLider KPN-OP jest oskarżony jest o zlecenie pobicia prezesa katowickiego sądu rejonowego. Słomka nie przyznaje się do winy. Oskarżony złożył już zażalenie na aresztowanie. Zostanie ono rozpatrzone przed sąd wyższej instancji.

Pikieta rozpoczęła się na katowickim pl. Wolności o godzinie 15.00. Nie przyciągnęła jednak tłumów. Pod siedzibą sądu rejonowego zebrało się nieco ponad 20 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Krzysztof Grabski
  • Krzysztof Grabski
  • 08.04.2011 11:26

Panie Andrzeju,jestem z wami.
Pozdrawiam z Warszawy.
kg7@autograf.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Dziąba
  • Andrzej Dziąba
  • 07.04.2011 21:25

Osób było więcej niż 20. Potem udaliśmy się pod areszt śledczy przy ul. Mikołowskiej, gdzie słuchali nas nie tylko więźniowie. To dopiero początek demontażu esbeckiej "wieży Babel" zafundowanej Polakom w Magdalence.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.