Facebook Google+ Twitter

Katowice. Zmarł górnik z kopalni "Wieczorek"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-09 16:47

Dziś, mimo wysiłków lekarzy, zmarł 33-letni górnik, przewieziony wczoraj wieczorem do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu.

W czwartek wieczorem, w kopalni węgla kamiennego "Wieczorek" w Katowicach (dzielnica Janów-Nikiszowiec), przy torowisku znajdującym się ok. 500 m pod ziemią, służby ratownicze znalazły rannego 33-letniego górnika. Pracował on na tej głębokości w zajezdni elektrowozów. Wieczorem miał przewieźć jeszcze jeden z wagonów.

Ratownicy natychmiast wywieźli górnika na powierzchnię oraz przetransportowali do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu. W szpitalu zdiagnozowano rozległe obrażenia brzucha oraz złamanie miednicy. Mimo starań i wysiłku lekarzy nie udało się uratować życia górnika. Zmarł dziś, w piątek, nie przeżywszy doby od wypadku.

Przyczyny, jak i okoliczności śmiertelnego wypadku w kopalni "Wieczorek" bada Wyższy Urząd Górniczy. Jeszcze nie podano żadnych wstępnych informacji do wiadomości publicznej. W tym roku w polskich kopalniach zginęło już 11 górników.

Barbara Świtalska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.