Facebook Google+ Twitter

Katowicki Spodek w remoncie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-03-29 22:41

Rozpoczął się kolejny etap remontu jednego z symboli Katowic - hali widowiskowo-sportowej "Spodek". Tym razem odnowiona zostanie elewacja budynku.

 / Fot. Adam SkalskiRobotnicy zaczęli ustawiać wokół hali rusztowania.

To pierwszy taki remont od czasu budowy Spodka. Stare azbestowe łuski ważące łącznie kilkadziesiąt ton zostaną zastąpione ich lżejszymi, aluminiowymi odpowiednikami. Dzięki temu 40-letnia konstrukcja zostanie odciążona. Na taki pomysł wpadło katowickie Biuro Projektów Architektonicznych Jana Pallado i Aleksandra Skupina we współpracy z głównym wykonawcą robót, którym jest Mostostal Warszawa.

Czytaj też: Katowicki "Spodek" zyskał nowe wnętrze

Kolor elewacji pozostanie bez zmian. Warto jednak zauważyć, że Spodek nie zawsze był ciemnoszary. Tuż po budowie miał jasny, piaskowy kolor, który jednak szybko uległ zabrudzeniu głównie przez zanieczyszczone pyłem powietrze.

Próbki nowych łusek już w lutym zawisły na budynku w okolicach bramki nr 7. Przez ponad miesiąc każdy mógł zobaczyć jak hala będzie wyglądała po remoncie.

Po zakończeniu montowania rusztowania całość zostanie zasłonięta folią. Ma to na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwego azbestu do otoczenia.

Modernizacja elewacji kosztuje budżet miasta ponad 30 mln zł. Wcześniej wykonano już remonty wnętrza hali, równolegle remontowane są także balustrady otaczające Spodek. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy
Źródła: katowice.naszemiasto.pl, katowice.gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.