Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4816 miejsce

Katowickie IV. Nowe Forum Gospodarcze

W piątek 14 czerwca na terenie Parku Naukowo - Technologicznego Euro - Centrum Katowice odbyła się konferencja IV. Forum Nowej Gospodarcze. Udział wzięli samorządowcy ze Śląska I Małopolski oraz Pani Minister Elżbieta Bieńkowska.

Przemawia Pani Elżbieta Bieńkowska Minister Rozwoju Regionalnego RP. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówKonferencja odbywa się od 2011 roku jestPrzemawia Pani Aleksandra Gajewska Wicemarszałek Województwa Śląskiego. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków ponadregionalną platforma współpracy pomiędzy biznesem - nauka i administracją. Zadaniem jest popieranie kierunków o charakterze strategicznym w rozwoju Polski Południowej na najbliższe lata

Podstawowym tematem były kierunki zwiększenia innowacyjnej gospodarki w Polsce Południowej tj. na Śląsku i Małopolsce. Głównymi tematami były poruszane odnośnie energetyki, rozwiązań proinnowacyjnych w biznesie oraz własna innowacyjność i konkurencyjność.

W kooperacji z środowiskami akademickimi poruszanePrzemawia Pan Roman Ciepiela Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków była problematyka związana z komercjalizacją oraz zwiększeniem zapotrzebowania na badania naukowe.

Prezydium wstępnego panelu. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówByły omawianie sprawy możliwości rozwoju energetyki jak też technologii informatycznych. Kolejnym tematem była sprawa budownictwa nisko energetycznego oraz ochrony patentowej komputerowych programów.

Bardzo ciekawe było wystąpienie Pani Elżbieta Bieńkowska Ministra Rozwoju Regionalnego RP podczas IV Forum cyt:
... Musimy mieć własny pomysł na rozwój. Dlatego w kolejnych latach będziemy stawiać na innowacje oraz budowanie i wykorzystanie bazy badawczo – rozwojowej...

... Miarą sukcesu będzie realizacja określonych celów rozwojowych, osiągnięta przez spójne działania wpierane zarówno przez środki krajowe, w tym prywatne, jak i europejskie. Do 2020 roku chcemy uczynić nasza gospodarkę jeszcze bardziej stabilną i konkurencyjną...

... Nowy okres programowania, to także promowanie wymiaru terytorialnego polityki rozwoju. Granice administracyjne przestają być czynnikiem definiującym i ograniczającym możliwości rozwojowe, na plan pierwszy wysuwają się mocne strony regionów i łączące je zależności.

Sygnatariusze Umowy i VIP y. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówW tym kontekściePrezydium panelu. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków istotne jest praktyczne wdrożenie współpracy ponadregionalnej, między innymi poprzez realizowanie wspólnych projektów zarówno w ramach krajowych, jak i regionalnych programów operacyjnych...

W swoim wystąpieniu Pani Aleksandra Gajewska Wicemarszałek Województwa Śląskiego i Roman Ciepiela Wicemarszałek Województwa Małopolskiego zaznaczyli o już istniejącym porozumieniu ponad regionalnym pomiędzy województwami Małopolski i Śląska w tym temacie oraz jakie są planowane wspólne działania do 2020 roku.

Na zakończenie Forum odbyła się ważna ceremonia podpisania Umowy o współpracy i realizacji zadań przez uczelnie i wybrane podmioty gospodarcze na najbliższy okres.

Zapadła propozycja aby V Forum Nowej Gospodarki 2014 odbyło się w Krakowie.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.